BMW Vision Next 100 – motocykl przyszłości

BMW Vision Next 100 – motocykl przyszłości

Bawarska firma po raz kolejny pokazała, jak jej zdaniem będzie wyglądał motocykl przyszłości.

Chociaż BMW wielu ludziom kojarzy się przede wszystkim z samochodami, to firma z Monachium ma równie duże doświadczenie w tworzeniu motocykli. Niedawno Niemcy zaprezentowali niezwykle futurystyczny koncept motocykla przyszłości, który dzięki systemowi autonomicznej jazdy nie będzie potrzebował interwencji kierowcy. Ten projekt nie jest aż tak radykalny jeśli chodzi o same założenia jazdy – kierowca nadal jest tutaj kluczowy – ale w kwestii designu zdecydowanie się wyróżnia. I to bardzo na plus.

 

 

BMW postrzega motocykl przyszłości nie w kategorii środka transportu, ale raczej urządzenia, dzięki któremu można na krótko oderwać się od codziennej rutyny. Główną zmianą proponowaną przez Bawarczyków jest system, dzięki któremu jednoślad zawsze zachowuje równowagę – zarówno podczas jazdy, jak i po zaparkowaniu. Dzięki temu w wizji BMW kierowca nie musi już być ubrany w kombinezon do jazdy, ani mieć na głowie kasku.

 

W zestawie z motocyklem znajdują się specjalne gogle, które kierowca powinien mieć założone podczas jazdy. Łączą się one z pojazdem i są na nich wyświetlane informacje, takie jak wskazanie optymalnego toru jazdy. Zamiast tradycyjnego stroju ochronnego, który obecnie noszą motocykliści (a który zdaniem inżynierów BMW w przypadku jazdy na ich jednośladzie stanie się zupełnie zbędny), firma proponuje specjalny, powietrzny kombinezon, który ma za zadanie (w zależności od warunków pogodowych) ogrzewać lub chłodzić kierowcę.


Pomysł na pewno jest innowacyjny, chociaż przekonanie niemieckiej firmy o możliwości zrezygnowania z kasku oraz odzieży ochronnej wydaje się być nieprawdopodobne – wątpliwe, aby prawodawca w jakimkolwiek kraju dopuścił tego typu rozwiązanie w ruchu ulicznym.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska