Ferrari F12 w wersji Bengala

2016-10-12
Ferrari F12 w wersji Bengala

Trzeba naprawdę sporej odwagi, żeby porwać się na poprawianie designerów Ferrari – zrobili to ludzie z hiszpańskiego studia Bengala, którzy zaproponowali swój pomysł na Ferrari F12.

Dzieło hiszpańskich designerów zostało nazwane Bengala F12 Caballeria i będzie dostępnie jedynie dla 10 szczęśliwców, którzy biorą udział w specjalnym programie prowadzonym przez firmę Bengala. Tak o całym przedsięwzięciu wypowiedział się założyciel i szef firmy, Shoghi Saeidnia:

 

„W większości przypadków unikalność jest stanem umysłu. My dajemy naszym klientom interpretację ich pragnień, które wynikają z marzeń. Mówiąc krótko, wymyśliliśmy i stworzyliśmy unikalny przykład designu i inżynierii, który nazwaliśmy Bengala F12 Caballeria i dziesięciu szczęśliwców je otrzyma.”

 

 

Program stworzony przez firmę Bengala zakłada, że przyszli właściciele modelu Bengala F12 Caballeria otrzymają natychmiastowy dostęp do przyszłych, limitowanych edycji samochodów stworzonych przez hiszpańskie studio, także mają mieć wpływ na to, jak będą wyglądać następne projekty. Wygląd F12 Caballerii jest inspirowany agresywnymi liniami, które charakteryzują modele Ferrari oznaczonymi symbolem GT3. Bengala zakłada tworzenie jednego projektu w roku, w ramach którego ma powstawać jedynie od 5 do 10 egzemplarzy danego modelu.

 

Ten interesujący koncept nie jest jedynym, o którym informowaliśmy w ostatnim czasie. Niedawno pisaliśmy między innymi o Escali – luksusowej propozycji od Cadillaca, niesamowitym Mercedesie-Maybachu Vision 6 oraz futurystycznym motocyklu od BMW o nazwie Vision Next 100.

 

foto: materiały prasowe

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska