Powstanowione! BMW i8 Spyder powstanie

2016-10-17
Powstanowione! BMW i8 Spyder powstanie

Takie informacje uwielbiamy. Kosmiczne BMW i8 – jeden z najbardziej fascynujących samochodów hybrydowych – doczeka się wersji z otwartym dachem. Bawarczycy potwierdzili, że i8 Spyder wzbogaci ich ofertę.

Zdjęcia, które możecie zobaczyć w galerii poniżej to fotografie koncepcyjnego modelu, który został zaprezentowany w Pekinie. Bawarczycy długie dwa lata kazali czekać na potwierdzenie informacji, na którą czekali fani najnowocześniejszego z aut koncernu. Mówiło się nawet, że studyjny model nie będzie produkowany. Tymczasem Harald Krueger w wywiadzie dla AutomotiveNewsEurope powiedział, że pierwsze egzemplarze będzie można odbierać na początku 2018 roku.

 

 

BMW i8 w wersji Spyder prawdopodobnie będzie po prostu wersją auta, które jest sprzedawane na rynku od 2014 roku. Można się spodziewać, że design w porównaniu z wersją koncepcyjną nie ulegnie zmianie. Oryginalny sposób otwierania drzwi i bardzo nowoczesne wzornictwo pozostaną wyróżnikiem modelu.

 

BMW i8 będzie miało ten sam układ napędowy co zamknięta wersja. To oznacza silnik o pojemności 1,5 litra i 3 cylindrach, podwójnie doładowany. Jego moc to 231 koni mechanicznych. Uzupełnia go jednostka elektryczna o mocy 131 KM. Zasięg auta wyłącznie na prądzie wynosi 37 km.

 

Łączna moc układu to 362 KM i 570 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przy wadze ok. 1,5 tony pozwala to na rozpędzenie się do 100 km/h w 4,4 sekundy. Prędkość maksymalna została ograniczona elektrycznie do 250 km/h.

 

Jest szansa, że osiągi, zwłaszcza dotyczące zasięgu, zostaną poprawione. BMW intensywnie pracuje nad swoimi bateriami. Np. zasięg małego i3 został ostatnio zwiększony ze 190 do 300 kilometrów. Tego samego można spodziewać się po bateriach i8.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska