Zegarek dla fanów Syreny Sport

Zegarek dla fanów Syreny Sport

Pamiętacie słynną Syrenę Sport? To teraz można ją mieć w... zegarku.

zdjęcie: Xicorr

Nie do końca w zegarku, ale na pewno Xicorr Syrena Sport wiąże się z legendarnym prototypem profesora Cezarego Nawrota. Syrenka miała nadwozie wykonane całkowicie z tworzyw sztucznych i linię porównywalną z brytyjskimi coupe z przełomu lat 50 i 60. W aucie zamontowano równiez prototypowy silnik typu bokser, który zbudowano z elementów zaadaptowanych z motocykla Junak. Auto zachwycało lekkością, ale nigdy nie zapadła decyzja o produkcji tego samochodu. Robotnik nie mógł mieć imperialistycznego samochodu, a co najwyżej motocykl lub małe jeździdełko. Władze kazały Syrenę Sport odstawić do lamusa, a później – cichaczem – wóz zniszczono.

zdjęcie: Xicorr

Do legendy nawiązuje polski zegarek Xicorr – mechaniczny z naciągiem automatycznym (Seiko NE88), funkcją pełnego chronografu oraz datownikiem. Kształt koperty nawiązuje do sylwetki samochodu a tzw. uszy mają profil bocznych listew ozdobnych. Na tarczy są odniesienia do kształtu grilla - charakterystycznej cegiełki, indeksy odpowiadają tym używanym w zegarach Syreny. Do tego  przeciwwaga wskazówki sekundnika chronografu wzorowana jest na kształcie tylnej listwy, a błyszcząco-matowy dekiel nawiązuje do felg, z charakterystyczną centralną śrubą. Cena? 3799 złotych.

zdjęcie: Xicorr

 

Dane techniczne zegarka Xicorr Syrena Sport

mechanizm: Seiko (TMI) NE88

łożyskowanie: 34 kamienie 

częstotliwość pracy: 28800 

rezerwa chodu: ok. 45 godzin (bez działania chronografu) 

tarcza biała z czarnymi elementami, indeksy godzinowe nakładane, indeksy minutowe (5 minut) pokryte masą świecącą (biała w dzień, jasnozielona w nocy)

wskazówki: godzinowa, minutowa - srebrne z elementami pokrytymi masą świecącą (biała w dzień, jasnozielona w nocy) sekundowa - srebrna z białą końcówką

wskazówki chronografu - czerwone z białą końcówką koperta
materiał koperty: stal nierdzewna 316L
średnica: 45 mm
ucho do ucha: 53,40 mm
wysokość: 15,15 mm
wodoszczelność: 100m/10ATM
szkło: szafirowe z wewnętrznym AR
paski (2 w komplecie)
rozmiar: 22 mm
1. skórzany pasek typu rally z czerwonym przeszyciem 

2. pasek gumowy z białym przeszyciem 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska