Scuderia Cameron Glickenhaus SCG 003 – wyjątkowy supersamochód

Scuderia Cameron Glickenhaus SCG 003 – wyjątkowy supersamochód

James Glickenhaus to amerykański scenarzysta i reżyser, a przy tym wielki fan motoryzacji i kolekcjoner samochodów. Samochód z jego imieniem w nazwie już niebawem trafi na drogi.

Samochód, którego zdjęcia znajdują się w galerii poniżej nie jest jedynie zabawką przeznaczoną na tor, którą nie można poruszać się po drogach publicznych (chociaż wygląd sugerowałby właśnie coś takiego). Jest to Scuderia Cameron Glickenhaus SCG 003S – samochód zaprojektowany i zbudowany ręcznie przez włoskie studio Manifattura Automobili Torino. Bazą do jego stworzenia był pojazd, który wygrał 24-godzinny wyścig na Nurburgringu. Wiemy, że samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany na przyszłorocznym autosalonie w Genewie, ale Włosi postanowili już teraz podzielić się informacją na temat tego, jak będzie wyglądać ich dzieło. Efekt jest naprawdę imponujący.

 

 

Materiałem, który w znacznej mierze posłużył do stworzenia tego samochodu jest włókno węglowe. Sercem samochodu jest 4,4-litrowa jednostka wyposażona dodatkowo w dwie turbosprężarki, dzięki której osiąga moc 750 koni mechanicznych. Dzięki temu samochód ma osiągać prędkość maksymalną wynoszącą ponad 350 kilometrów na godzinę, a sprint do setki ma mu zajmować mniej niż 3 sekundy.

 

Nie wiadomo dokładnie, ile powstanie egzemplarzy tego supersamochodu, ale jeśli ktoś ma zamiar kupić Scuderię Cameron Glickenhausa, powinien się pospieszyć – tego typu pojazdy nigdy nie są produkowane w dziesiątkach tysięcy sztuk. Producent twierdzi, że każdy nabywca będzie mógł skonfigurować samochód zgodnie ze swoimi osobistymi preferencjami. Cena jak na razie jest nieznana, ale można domniemywać, że kwota może być podoba do tej, jaką życzy sobie Ferrari za model LaFerrari Aperta lub Aston Martin za Vanquisha Zagato Volante.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska