Corvette C7 w wersji elektrycznej – i to nie od Chevroleta!

Corvette C7 w wersji elektrycznej – i to nie od Chevroleta!

Na horyzoncie pojawił się kolejny konkurent dla Tesli – firma Genovation GXE chce stworzyć najszybszy na świecie drogowy samochód, zasilany wyłącznie energią elektryczną.

Firma, która ma swoją siedzibę w miejscowości Rockville w stanie Maryland, w tej chwili zbiera zamówienia na samochód, który ma powstać na bazie Chevroleta Corvette C7. Auto ma mieć naprawdę imponująco specyfikację techniczną. A czym konkretnie będzie mogło się pochwalić dzieło Genovation GXE?

 

Pod maską ma pracować tylko i wyłącznie silnik elektryczny. Jego moc ma wynosić 660 koni mechanicznych, a samochód będzie dysponował niesamowitym maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym aż 830 Nm! Maksymalna prędkość, do której będzie mógł się rozpędzić elektryczny Corvette C7 to 331 kilometrów na godzinę.

 

 

To wszystko brzmi świetnie, ale tak oszałamiająca specyfikacja w połączeniu z silnikiem elektrycznym rodzi naturalne pytanie – ile kilometrów będzie można przejechać takim samochodem? Jego twórcy twierdzą, że przy oszczędnym obchodzeniu się z pedałem gazu Corvette C7 będzie w stanie przejechać 209 kilometrów. Gdy jednak spróbujemy przyspieszyć… Cóż, jazda będzie może emocjonująca, ale raczej dość krótka, co może niektórym facetom przypominać ich doświadczenia z innych dziedzin życia.

 

 

Niewielki zasięg ma wynagradzać niemal perfekcyjny rozkład mas, w parze z którym mają iść wrażenia z jazdy. Genovation GXE planuje wyprodukowanie zaledwie 75 egzemplarzy tego samochodu – aby wejść w jego posiadanie, należy na początek wpłacić depozyt w wysokości 250 tysięcy dolarów, a całkowita cena ma wynosić łącznie 750 tysięcy. Elektryczny Corvette C7 ma trafić do swoich nabywców w 2019 roku.

 

foto: materiały prasowe

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska