Zvexx – niesamowity motocykl elektryczny

Zvexx – niesamowity motocykl elektryczny

W Szwajcarii spotkała się grupa designerów i inżynierów – panowie postawili sobie za cel stworzenie najbardziej „urywającego dupę” elektrycznego motocykla. Efekt – przynajmniej wizualnie – wygląda imponująco.

Tak właśnie narodził się pierwszy projekt nowo powstałej firmy, który został nazwany Zvexx. Jednoślad ma być wyposażony wyłącznie w silnik elektryczny, na który składa się 26 baterii litowo-jonowych, które łącznie generują moc 13 kilowatogodzin. Dzięki niemu motocykl może pochwalić się zasięgiem 150 kilometrów, ale to nie zasięg jest w tym pojeździe najważniejszy i najbardziej emocjonujący.

 

 

Największe wrażenie bez wątpienia robi w tym motocyklu maksymalny moment obrotowy, który wynosi aż 1218 Nm! To niemal taki sam wynik, jakim może się pochwalić Bugatti Veyron SuperSport, ale w tym przypadku jest jeszcze bardziej imponujący, bo osiągnięty w pojeździe dwukołowym. Jeśli kierowca jest w stanie okiełznać taką moc, na Zvexxie od zera do setki może rozpędzić się w czasie krótszym, niż trzy sekundy.

 

Projekt jest bez wątpienia ciekawy i pozostaje czekać na moment, w którym pierwsze egzemplarze dzieła szwajcarskich designerów i inżynierów pojawią się na ulicach. Na razie, poza wspomnianą imponującą specyfikacją i równie ciekawym wyglądem, nie wiadomo wiele na temat Zvexxa. Liczba wyprodukowanych sztuk z całą pewnością będzie ściśle limitowana, ale konkretna liczba nie została podana, tak samo jak kwota, którą producenci tego elektrycznego motocykla zażyczą sobie od potencjalnych nabywców. Jednego można być pewnym na sto procent – ten, kto wyjedzie Zvexxem na ulicę, ściągnie na siebie wzrok wszystkich pozostałych uczestników ruchu.

 

foto: materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska