Tak wygląda chińska inwazja: poznajcie Lynk & Co

Tak wygląda chińska inwazja: poznajcie Lynk & Co

Wygląda na to, że już wkrótce przyjdzie nam ładnie złożyć rączki, pomruczeć pod nosem i pięknie przeprosić pogardzanych Chińczyków. Zobaczcie tylko auto, którym chcą zawojować Europę na dobre. I poczytajcie o nim, bo tym razem naprawdę mają na to szansę.

Auto nazywa się 01 i jest pierwszym samochodem nowej Lynk & Co. To SUV, o którego technice wiadomo na razie niewiele (o tym potem). Wiadomo za to, że właścicielem brandu jest Geely. To ta sama firma, która kupiła Volvo i podniosła Szwedów z kolan, wpompowując z nich miliardy euro.


 

Jak się okazało, była to inwestycja genialna i przemyślana. Skoro sami nie umiemy jeszcze robić samochodów, a jedynie ich marne kopie – pomyśleli Chińczycy z Geely – to kupmy europejskiego potentata, reanimujmy go, a przy okazji skorzystajmy z know-how.

 

Volvo to producent niszowy i prestiżowy. Właściciele Geely cieszą się, że ze Szwedami idzie im dobrze, ale marzy im się prawdziwy podbój świata, Europy i Ameryki Północnej. Taki sam, jakiego mozolnie od lat dokonują Koreańczycy (robiąc coraz lepsze auta). Wcześniej ścieżkę wydeptali Japończycy, których pierwsze samochody były pożal się Boże wehikułami, a dziś są jakie są.

 

Stąd właśnie powołanie nowej marki: Lynk & Co. Jej pierwszy samochód, który wyjedzie na nasze ulice już w 2018 roku, wygląda właśnie tak, jak na zdjęciach. Nieźle, prawda?

 

Auto zbudowano na platformie przyszłego Volvo XC40. 01 mierzy 4,53 metra długości, 1,65 wysokości i 1,85 szerokości. Rozstaw osi wynosi 2,73 metra.

 

Do napędu posłużą silniki z Volvo: doładowane 3-cylindrowe i 2-litrowe o czterech cylindrach. Będzie też hybryda, ale informacje na ten temat wciąż są skąpe. Ważne jest co innego. Lynk & Co 01 ma być autem, które będzie w sieci non-stop. Ma być komputerem z łącznością, aplikacjami, chmurą informacji. To wszystko jest już w innych autach, ale stanowi dodatek. W Lynk & Co 01 ma być daniem głównym.

 

Już teraz wiadomo, że po modelu 01 (w galerii), przyjdzie pora na 02 i 03. Europo, Ameryko, drżyjcie!

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska