Ken Block w nowej roli. Zobaczcie jego auto o mocy 1400 KM!

2016-10-20
Ken Block w nowej roli. Zobaczcie jego auto o mocy 1400 KM!

Słynny Ken Block postanowił zrobić coś jeszcze bardziej niesamowitego od swojej “gymkhany”. Tym razem pojedzie w legendarnym wyścigu Pikes Peak. I to czym! Poznajcie 1400-konnego Hoonicorna V2.

Na razie do sieci trafiła zapowiedź tego, co chce zrobić Ken Block. Film możecie obejrzeć poniżej, kierowca wrzucił go na swój facebookowy fanpage. Z samego tylko filmu wnioskujemy, że zabawa będzie naprawdę przednia, choć prace nad autem wciąz trwają.

 

 

Wszystko wskazuje na to, że “climbkhana” będzie pierwszym z całej serii nowych filmów sygnowanych przez Blocka. Być może uznał on, że formuła pierwotnej “gymkhany” powoli ulega wyczerpaniu i trzeba zaproponować widzom coś nowego.

 

Auto, jakim będzie jechał Ken Block, to chyba najbardziej szalona ze wszystkich jego maszyn. Nazywa się Hoonicorn V2. Silnik ma pojemność 6,7 litra I osiem cylindrów w układzie V. Paliwem jest metanol, a motor dodatkowo podkręcono dwiema turbosprężarkami. Moc wynosi 1400 KM. Dystans z jakim monstrum będzie musiało zmierzyć się podczas Pikes Peak to 19,99 km. Żeby zobaczyć, jak wszystko się uda, musimy jednak poczekać długie 8 miesięcy.

 

Ken Block to człowiek-legenda. Za rok Amerykanin kończy 50 lat, a wciąż podejmuje wyzwania, jakby miał ich połowę mniej. Jest założycielem firmy DC Shoes, słynnym kierowcą rajdowym (pierwszy Amerykanin w WRC) i rallycrossowym. Jego współpraca z wielkimi firmami w rodzaju Forda, czy Monstera, zaowocowała skokami samochodowymi, filmami i całą masą pokrewnych aktywności.

 

Dziełem Blocka są także jak najbardziej poważne motoryzacyjne przedsięwzięcia. Tryb drift, w jaki został wyposażony ostatni Ford Focus RS, został dopracowany właśnie z jego udziałem. Człowiek-instytucja ma się więc naprawdę dobrze.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska