Radiowozy za miliony. Zobacz najdroższe z nich

2016-10-20
Radiowozy za miliony. Zobacz najdroższe z nich

Ten temat wraca jak bumerang wraz z kolejnymi zakupami z budżetów światowych służb mundurowych. Policjanci na świecie mają radiowozy, które są przedmiotem marzeń miłośników motoryzacji. Idziemy o zakład, że niektórzy popełniliby wykroczenie, żeby tylko się niektórymi przejechać.


Kiedyś wydawało się, że najwspanialsze radiowozy mają Amerykanie i Włosi. Ci ostatni dostali kilka lat temu Lamborghini Gallardo, którym patrolowane są autostrady. Samochód może mknąć grubo powyżej 300 km/h. W kraju wspomnianej marki oraz Ferrari i Maserati to po prostu konieczność. Ostatnio włoscy karabinierzy przyjęli Alfę Romeo Giulię, prosto spod igły, w najmocniejszej wersji Quadrifoglio (510 KM). Lokalne służby nie powiedziały ostatniego słowa.

 

W Stanach Zjednoczonych wszystkie radiowozy są mocne i zdolne do pościgów. Jednak niektóre są jeszcze szybsze. Służby mają Fordy Mustangi, Chevrolety Camaro i rasowane Hummery. Na autostradowych piratów największe wrażenie i tak robią śmigłowce, z których kręci się filmy i robi zdjęcia.

 

Wszystkie policje świata przebija służba z Dubaju. Z kupowania nowych samochodów (na końcu wideo promocyjne) zrobiono tam sobie sport. Wygląda na to, że szejkowie chcą uczynić z samochodów za miliony znak rozpoznawczy tamtejszej policji. No bo jak inaczej wyjaśnić, że zakupiono m.in. Mercedesa Klasy G przerobioną prze Brabusa, Ferrari FF, Lamborghini Aventadora, Bugatti Veyrona i Astona Martina One-77 (supersamochód, którego powstało 77 egzemplarzy). O Bentleyach Continentalach GT, Chevy Camaro i innych nawet się nie wspomina, bo na paradach jadą w ogonie kolumny.

 

Doskonałe radiowozy mają Niemcy (kilka Porsche 911 i BMW M3), a w Azji zakupów dokonuje się patriotycznie i nieco przypadkowo. Z mocniejszych rzeczy to Lexusy i Mitsubishi Lancery.

 

Na koniec dwa słowa o radiowozach Brytyjczyków. Jak się okazuje, to oni mają najszybszy radiowóz świata. Nazywa się Caparo T1 i jest to bolid. Z normalniejszych aut Wyspiarze mają Lotusa Evorę i kilka Jaguarów w najmocniejszych wersjach.

 

 

Foto: Creative Commons, YouTube, mat. pras.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska