Oto najdroższa kierownica świata

2016-10-24
Oto najdroższa kierownica świata

Najdroższe samochody, najdroższe wyposażenie, coś specjalnie dla tych, którzy nie muszą się liczyć z groszem. Zobaczcie kierownicę, za którą można by kupić całkiem niezłe auto, a jeszcze starczyłoby na dom z ogródkiem.

 

Są firmy, które mają wąską specjalizację. Znajdują bardzo bogatych klientów, głównie na Bliskim Wschodzie i w Rosji, po czym dostosowują do ich potrzeb seryjne auta. Chodzi o to, żeby uczynić je niepowtarzalnymi. Jedną z takich firm jest Dartz, zajmująca się tuningiem aut, tworzeniem własnych i opancerzaniem ich. Produkcja łotewskiego Dartza jest limitowana, klientela przedsiębiorstwa raczej pozostaje anonimowa.

 

Ostatnio Dartz postanowił wyprodukować najdroższą kierownicę świata. W ten sposób powstała kiera Prombron Black Alligator. Wygląda tak, jak widzicie (więcej zdjęć w galerii). Jest inkrustowana 292 diamentami, złotem w różnych kolorach. Wykonana jest, jak wskazuje nazwa, ze skóry aligatora. Ale jej fragmenty pokryte są skórą płaszczki.

 

Plastikowe przyciski na kierownicy zostały wyrzucone i zastąpione złotymi. Logo wykonano z diamentów i rubinów.

 

Kierownica Black Alligator ma też swoją większą wersję Black Shark. Do niej dodano skórę rekina (znów, jak wskazuje nazwa). Urządzenia montowane są w przerobionych przez Dartza Mercedesach-AMG GLS 63. Pierwsi klienci już zamówili swoje egzemplarze. Cena kierownicy pozostaje tajemnicą, ale mówi się o kwocie przekraczającej milion euro.

 

Black Shark powstanie w 10 egzemplarzach, a najdroższa z najdroższych kierownic – Black Alligator – w jednym.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska