Viks GT - rowerowy odpowiednik Lamborghini

Viks GT - rowerowy odpowiednik Lamborghini

Pochodząca z Estonii firma rowerowa Velonia Bicycles przygotowała coś specjalnego - jednoślad inspirowany Lamborghini.

Estońska firma specjalizuje się w produkcji rowerów z wyższej półki. Ich najnowsze dzieło, czyli Viks GT to jednoślad, który od razu zwraca na siebie uwagę. Inspiracją dla twórców przy projektowaniu było Lamborghini, a konkretnie model Huracan.

 

Pojazd charakteryzują ostre krawędzie agresywne linie, kojarzone z włoskimi supersamochodami. Cały proces tworzenia Viksa GT trwał aż trzy lata, co daje dobre wyobrażenie na temat tego, jak dopracowany jest ten rower. Materiałem, który posłużył do jego skonstruowania jest ultralekki stop aluminium, a całość została wykończona lakierem Giallo Midas - tym samym, który znajdziemy na samochodach włoskiego producenta. Zobaczcie, jak Viks GT prezentuje się na zdjęciach razem ze swoim dalekim, starszym kuzynem:

 

 

Pokrewieństwo z Lamborghini powoduje, że tak jak Huracan różni się od innych samochodów, tak Viks GT również wybija się na tle zwykłych rowerów. Rama to 60, odpowiednio powyginanych i połączonych ze sobą stalowych elementów, wśród których nie znajdziemy na przykład rur łączących suport z siodełkiem oraz sterami roweru. Układ napędowy także jest dość niekonwencjonalny - postanowiono zrezygnować z tradycyjnego łańcucha, a zamiast tego energia z pedałów jest przenoszona na tylne koło za pomocą paska napędowego.

 

Ci,którzy lubują się w niecodziennych jednośladach, mają z czego wybierać - w ostatnim czasie zaprezentowano wiele ciekawych rowerów, do których należą chociażby ten od BMW, inspirowany modelem i8, pierwszy w historii elektryczny składany od Peugeota, czy też dzieło projektantów z włoskiego studia Pininfarina. Viks GT to kolejna interesująca propozycja - póki co nie znamy jej ceny, ale skoro w całą sprawę zamieszane jest Lamborgini, to raczej tanio nie będzie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska