Francuski atak na BMW i Audi

2016-10-25
Francuski atak na BMW i Audi

Klienci powoli przyzwyczajają się do marki DS. Już coraz mniej osób traktuje ją jako bardziej ekskluzywną wersję Citroena i Peugeota (którą w rzeczywistości jest). Francuzi szykują więc wielką ofensywę nowych modeli. Na pierwszy ogień pójdą popularne w tej chwili SUV-y i crossovery.

 

Bez porządnego crossovera i większego SUV-a nie ma czego szukać na rynku. Sedany i kombi odchodzą w przeszłość lub (miejmy nadzieję) mają po prostu gorszy okres. Początek ofensywy DS, który w ciągu najbliższych lat uraczy nas aż sześcioma nowymi modelami, to właśnie auta sportowo rekreacyjne.

 

W galerii zdjęć możecie zobaczyć DS Wild Rubis. Auto zostało pokazane 3 lata temu, ale można się spodziewać, że za rok zobaczymy go na drogach. W porównaniu do modelu koncepcyjnego dokonane zostaną niewielkie zmiany. Być może więcej będzie ich we wnętrzu, by odróżnić auto od Peugeota 3008 i 5008 oraz Citroenów (marka DS należy do koncernu PSA). SUV powstanie na platformie EMP2, którą wykorzystuje się w koncernie do wielu aut.

 

Kolejne auta, jakich możemy się spodziewać od DS-a to crossovery na bazie DS3 (mniejszy) i DS4 (większy). Firma pokazała na targach w Genewie koncepcyjny model Divane DS, z którego wzornictwa będą czerpały te samochody. Wreszcie jeszcze później należy spodziewać się DS5 i być może limuzyny. Z tym ostatnim, oczekiwanym autem, sprawa jest o tyle niejasna, że nie wiadomo, czy będzie ono oferowane w Europie, czy tylko Azji (DS mocno walczy o chiński rynek).

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska