Mono Racer - futurystyczny koncept motocykla

2016-10-25
Mono Racer - futurystyczny koncept motocykla

Pochodząca z San Francisco firma Huge Motors od lat zajmuje się tworzeniem interesujących konceptów motocykli oraz rzecz jasna samych jednośladów. Ich najnowszy pomysł może zainteresować tych, którzy lubują się w oryginalnych projektach.

Sądząc po tym, co amerykańska firma właśnie zaprezentowała, mechaników z Huge Motors czeka chyba największe wyzwanie w ich dotychczasowej karierze. Mono Racer, bo tak został nazwany najnowszy projekt, to motocykl o dość niecodziennym wyglądzie. Materiałem, który ma być użyty do jego produkcji, jest włókno węglowe, co dla nikogo nie powinno być wielkim zaskoczeniem - ogromna większość futurystycznych pojazdów (niezależnie od tego, czy mówimy o motocyklach, rowerach czy też samochodach) jest tworzona właśnie z carbonu.

 

 

Projekt Mono Racera charakteryzują agresywne linie oraz duże przywiązanie do detali. Tworząc ten koncept, firma Huge Motors korzystała przede wszystkim ze swoich własnych doświadczeń. Największym wyzwaniem było stworzenie motocykla o agresywnym i oryginalnym wyglądzie, który musi przy tym zachować walory praktyczne oraz charakteryzować się dobrymi osiągami. Trzeba przyznać, że koncept na papierze prezentuje się niezwykle interesująco - pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń.

 

Huge Motors i ich projekt Mono Racera to nie jedyny ciekawy koncept jednośladu, o którym mieliśmy okazję informować w ostatnim czasie. Zaledwie kilka dni wcześniej grupa szwajcarskich designerów i inżynierów pokazała wizualizację Zvexxa, czyli motocykla całkowicie elektrycznego. Inny duży gracz tej branży, czyli BMW (który ma niebagatelne doświadczenie w tworzeniu jednośladów) zaprezentował swoją wizję motocykla przyszłości, który został nazwany BMW Vision Next 100.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska