BMW M4 DTM Champion Edition

bmw
BMW M4 DTM Champion Edition

Niemiecki kierowca wyścigowy Marco Wittmann zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów DTM, czyli Deutsche Tourenwagen Masters w sezonie 2016. Aby upamiętnić to zwycięstwo, firma BMW przygotowała specjalną edycję modelu M4, którą nazwała DTM Champion Edition.

Już w podstawowej wersji BMW M4 może się pochwalić imponującymi osiągami. Pod maską umieszczono bowiem silnik o pojemności trzech litrów, dodatkowo wyposażony w dwie turbosprężarki. Dzięki temu generuje moc 431 koni mechanicznych oraz aż 550 Nm momentu obrotowego i potrafi się rozpędzić do 250 kilometrów na godzinę, a sprint do setki trwa zaledwie 4,1 sekundy.

 

 

W przypadku wersji DTM Champion Edition postanowiono pójść o krok dalej – „zwykła” M4 nie miałaby szans w starciu z nią. Pod maską limitowanej edycji znalazła się bowiem jednostka, która napędza BMW M4 GTS – jej moc wynosi aż 500 koni mechanicznych, moment obrotowy 600 Nm, a samochód przyspiesza do setki w 3,8 sekundy i jest w stanie rozpędzić się do aż 305 kilometrów na godzinę. Specyfikacja techniczna to nie jedyna rzecz, która wyróżnia tę wersję – masa auta została zmniejszona dzięki zastosowaniu tworzyw sztucznych z domieszką włókna węglowego, z których wykonano maskę, dach oraz dyfuzor. Samochód został wyposażony w lekkie obręcze ze sportowymi oponami Michelin Pilot Sport Cup 2 o rozmiarze 265/35 R19 z przodu i 285/30 R20 z tyłu. Jeśli chodzi o kolor, do wyboru jest każdy, pod warunkiem że będzie to Alpine White z oklejeniem upodabniającym auto do wyścigowego.

 

Śmiało już w tej chwili można powiedzieć, że BMW M4 DTM Champion Edition będzie samochodem cenionym przez kolekcjonerów – bawarska firma planuje bowiem wyprodukować zaledwie 200 egzemplarzy. Zainteresowani muszą liczyć się ze sporymi wydatkami – w Niemczech auto zostało wycenione na 148 500 euro.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska