Rolls-Royce Dawn Inspired by Fashion – „modna” wersja kabrioletu

Rolls-Royce Dawn Inspired by Fashion – „modna” wersja kabrioletu

Nie minęło dużo czasu, odkąd luksusowy kabriolet Rolls-Royce’a został zaprezentowany światu, a już doczekaliśmy się ekskluzywnej wersji specjalnej.

Rolls-Royce Dawn Inspired by Fashion to owoc współpracy legendarnej marki samochodowej z przedstawicielami świata mody. Nad projektem wspólnie pracowali dyrektor designu Rolls-Royce’a, Giles Taylor, oraz zespół projektantów, pochodzących z całego świata. Już standardowy Dawn zwraca uwagę każdego, ale w przypadku wersji Inspired by Fashion staje się samochodem jeszcze bardziej ostentacyjnym.

 

 

Lakierem, który zdecydowano się wykorzystać do wykończenia Dawna w wersji Inspired by Fashion, jest odcień Andalusian White. Jest to jedyny kolor, w którym będzie można kupić ten samochód, ale potencjalni nabywcy będą mogli nieco zaszaleć i wybrać barwę dachu oraz detali wnętrza. Do wyboru będą czerwony, niebieski oraz pomarańczowy, które kryją się odpowiednio pod nazwami Mugello Red, Cobalto Blue oraz Mandarin. Projektanci mody przewidują, że to właśnie te kolory pojawią się w wiosennych i letnich kolekcjach w 2017 roku, więc ci, którzy kupią Rolls-Royce’y mogą być pewni tego, że będą na czasie. Dyrektor działu designu dodał, że nie jest to ostatnia nietypowa kolaboracja, jakiej możemy się spodziewać w przyszłości.

 

Zamówienia na Rolls-Royce’a Dawn Inspired by Fashion ruszają w listopadzie bieżącego roku. Nie podano, ile sztuk zostanie wyprodukowanych, ani też ile będzie wynosić cena pojedynczego egzemplarza. Możemy być za to pewni, że podobnie jak w przypadku innych modeli luksusowej brytyjskiej marki, kradzież Ducha Ekstazy (czyli słynnej figurki znajdującej się na masce) będzie niemożliwa.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska