Seksowny SUV od Skody? Tak, decyzja zapadła

2016-10-27
Seksowny SUV od Skody? Tak, decyzja zapadła

Wygląda na to, że czeska Skoda postanowiła uszczęśliwić najpierw Chińczyków, a dopiero potem Europejczyków. Właśnie potwierdzono plotkę, że produkowana będzie wersja SUV-a o nadwoziu coupe, na bazie Kodiaqa. Czy trafi i do nas?

 

O sprawie donosi AutoExpress, który cytuje szefa marki Bernharda Maiera. Powiedział on, że taki samochód, czyli seksowniejszy Kodiaq, zostanie pokazany w Chinach i będzie produkowany w tamtejszej fabryce koncernu Volkswagena. Czy i kiedy auto dotrze do Europy, tego Maier nie zdradził.
 
O SUV-ie o nadwoziu coupe (tego typu auta mają chociażby BMW – X4 i X6, czy Mercedes – GLC) mówiło się od dawna. Wydawało się, że Skoda pokaże takie auto kilka miesięcy po rozpoczęciu sprzedaży Kodiaqa, ale w Europie. Zdecydowano się jednak na inną, azjatycką strategię.
 
Należąca do Volkswagena firma długo kazała czekać na model, który wydawał się być oczywistością w jej portfolio: 7-osobowego SUV-a. Podczas zeszłorocznych targów w Genewie Skoda zaprezentowała auto koncepcyjne: VisionS.
 
Kodiaq ma środek podobny do istniejących już modeli: Superba, Octavii i Rapida. Rzut oka na kierownicę, wskaźniki i dźwignię zmiany biegów i widać, że postanowiono nie zmieniać zwycięskiej drużyny. Drobne zabiegi stylizacyjne okazują się naprawdę drobne: wloty powietrza są pionowe, a nie poziome, jak u starszegom rodzeństwa.
 
O sile Kodiaq'a będzie świadczyła funkcjonalność. Pojemność kufra wynosi 720 litrów. Po złożeniu kanapy ładowność wzrasta do 2065 litrów. Można oczywiście zamówić wersję z trzecim rzędem siedzeń.
 
Na wyposażeniu auta jest wszystko, co znajduje się obecnie w arsenale Skody: kamery otaczające auto z każdej strony, wyświetlacz multimedialny, system hamowania awaryjnego, manewrowania z przyczepą i kilkanaście innych wspomagaczy. Do tego łączność Skoda Connect.
 
Pod maskę trafiły motory benzynowe 1.4 TSI (125 lub 150 KM) i 2.0 TSI (180 KM) oraz dwulitrowy diesel 2.0 TDI (150 lub 190 KM). Do wyboru napęd na jedną lub obie osie i skrzynie manualna i automatyczna, 7-biegowa DSG.

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska