Największy Volkswagen wszech czasów: oto Atlas!

2016-10-28
Największy Volkswagen wszech czasów: oto Atlas!

Volkswagen właśnie pokazał SUV-a, który wielkością konkuruje z Audi Q7. Samochód nazywa się Atlas i jeśli wziąć pod uwagę tylko rozmiary jest bardzo amerykański. Właśnie w Stanach Zjednoczonych będzie produkowany i sprzedawany. Czy mamy szansę na to auto u nas?

 

Atlas ma 5037 mm długości i trzy rzędy siedzeń. Audi Q7 tego samego koncernu jest zaledwie o 3 cm dłuższe. Pytanie, po co w Stanach Zjednoczonych dwa auta tej samej wielkości tego samego koncernu, które będą się zwalczać? Prawdopodobnie Volkswagen będzie samochodem tańszym, zwłaszcza po skandalu z fałszowaniem danych na temat emisji szkodliwych substancji. Dieselgate kosztowało Volkswagena utratę twarzy za Wielką Wodą. W odzyskaniu honoru może pomóc dobre auto, a na takie wygląda Atlas.

Auto jest masywne i naprawdę duże (szerokość 1979 mm, wysokość 1767 mm), chociaż jak na amerykańskie warunki to średniak. Miejscowe samochody są dużo większe. Europejskie auta w Stanach dostają jednak automatycznie status prestiżowych, nie inaczej będzie z Atlasem.

SUV pojawi się oficjalnie na targach w Los Angeles, które zaczynają się za kilka dni. Produkcja będzie odbywała się w fabryce w Chattanooga. Import do Europy nie jest brany pod uwagę. Według Volkswagena auto wielkości Touarega w zupełności Staremu Kontynentowi wystarczy.

Do napędu Volkswagen użyje dość zaskakujących jednostek, biorąc pod uwagę rozmiary auta. Benzynowy motor o czterech cylindrach i pojemności 2 litrów pasuje do kolosa jak pięść do nosa. Nawet 238 koni mechanicznych generowanych przez tę doładowaną jednostkę nie robi wrażenia, jeśli wziąć pod uwagę, że auta konkurencji mają silniki V8 i koni co najmniej 400. Jednostka większa ma 3,6 litra, sześć cylindrów i 280 koni. V8 ani diesla nie przewidziano. Nic dziwnego, Volkswagen z dieslem w Stanach Zjednoczonych kojarzy się jednoznacznie źle.

Wersja ze słabszym motorem będzie miała napęd na jedną oś, a z mocniejszym na obie (4Motion). Obie będą połączone z automatyczną skrzynią o 8 przełożeniach.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska