Odlotowy tuning z targów SEMA. Najlepsze zdjęcia!

2016-11-02
Odlotowy tuning z targów SEMA. Najlepsze zdjęcia!

Najbardziej odlotowy tuning świata można zobaczyć w Las Vegas, na targach SEMA. Właśnie się rozpoczynają, a setki producentów pokażą auta i wyposażenie, którego pozazdrości każdy automaniak.

 

Organizacja SEMA zrzeszająca producentów dodatkowego wyposażenia, tunerów, media i dziesiątki innych firm powstała w latach 60. XX wieku. Jej najbardziej dziś spektakularnym przedsięwzięciem są targi w Las Vegas, trwające przez pierwsze dni listopada.

 

O ile jeszcze kilkanaście lat temu brali w nich udział jedynie prawdziwi maniacy, to od pewnego czasu pokazują się na SEMA producenci aut dla wszystkich (maniacy wciąż stanowią oczywiście większość wystawców). Pokazują specjalne wersje swoich aut, wozy stuningowane fabrycznie oraz dodatki, które zmieniają całkowicie ich charakter. No i nie mniej istotne: auta koncepcyjne. I to takie, które aż ociekają od odlotu i – bądźmy szczerzy – nie mają wielkich szans na doczekanie się realizacji.

 

W tym roku na SEMA (najciekawsze zdjęcia w galerii) zobaczyć można przeróbki amerykańskich gwiazd – Forda Mustanga, Dodge'a Challengera i Chevroleta Camaro. Tunerzy dodali im mocy, opakowali je w niecodzienne wyposażenie. Na drugim miejscu, jeśli chodzi o popularność widzów, są przerobione pick-upy, z których Amerykanie robią naprawdę niesamowite pojazdy.


Ciekawe auta pokaże MOPAR, ale także producenci z Azji. Co powiecie na 2000-konną Toyotę Land Cruiser? Albo stuningowanego Lexusa? Do wystawców mocno dołączyła KIA, która zaprezentuje kilka swoich konceptów.

 

Swoje stoiska będą mieli tunerzy samochodów najdroższych, w tym Porsche, Ferrari i rzadkich europejskich aut. W Stanach Zjednoczonych to nie one jednak przyciągają największą uwagę, raczej rodzima produkcja.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska