Rarytasy z garażu królowej Elżbiety II pod młotek

2016-11-03
Rarytasy z garażu królowej Elżbiety II pod młotek

12 wyjątkowych samochodów, wartych miliony euro, zostanie zlicytowanych w Londynie. Wyjątkowość aukcji, która się tam odbędzie, polega na tym, że należały do członków rodziny królewskiej. Kolekcjonerzy już zaglądają na konta, bo takie oldtimery nie trafiają się zbyt często.

 

Auta, które możecie zobaczyć w galerii, pochodzą z różnych okresów historii motoryzacji. Są naprawdę wiekowe egzemplarze (doskonale utrzymane), ale i całkiem świeże modele, już z XX wieku. Wszystkie wyróżnia związek z brytyjską rodziną królewską. Niektóre samochody woziły jej członków, inne do nich należały.

 

Kupić będzie można m.in. Ferrari 335 S Spider Scaglietti z 1957 roku, Astona Martina DB10, którym jeździł James Bond w „Spectre” oraz auta króla Jordanii i emira Kataru (Mercedesa 560 SEL z 1988 roku i Rolls-Royce'a Corniche z 1994 roku). Pod młotek pójdzie także Rolls-Royce Phantom z 2005 roku Eltona Johna i pomalowane stosownie do epoki Porsche 356 Jannis Joplin.

 

Nabyć będzie można auta, którymi jeździła królowa Elżbieta II – najdłużej zasiadająca na tronie Zjednoczonego Królestwa monarchini. To m.in. Bentley Mulsanne oraz Daimler z 2001. Dla tych, którzy w rodzinie królewskiej mają innych ulubieńców, są auta siostry królowej, księżnej Małgorzaty (Rolls-Royce Silver Wraith II) oraz kabriolet Audi 80, którym jeździła Diana Spencer. Wśród sprzedawanych aut pojawi się również jeden maluch, to auto Davida Camerona z młodości – Fiat 500L.

Podobne aukcje przyciągają kolekcjonerów z prostego powodu, którym nie jest sentyment. Auta, o jakich mówimy, są doskonałą inwestycją. Cena właściwie nigdy nie maleje, jedynie rośnie. Odsprzedaż nabytku za kilka lat może przynieść znacznie więcej niż ulokowanie oszczędności na koncie. Zatem, weźcie udział w aukcji pod rozwagę (odbędzie się w Silverstone House).

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska