Nie zadzieraj ze Szwajcarami! Superauta pójdą pod młotek

2016-11-07
Nie zadzieraj ze Szwajcarami! Superauta pójdą pod młotek

Dyktatorem fajnie być, ale do czasu. Na przykład do momentu, kiedy za twój majątek nie bierze się szwajcarska policja. W ten sposób syn satrapy Gwinei Równikowej stracił 3 samochody warte... 8 mln dolarów.

 

Każde z tych aut to unikat, na który pozwolić mogą sobie najbogatsi, a i to nawet czasami nie wystarcza. Najbogatsi albo ci, których portfel i państwowa kasa to jedno i to samo. Tak właśnie jest w bananowej republice afrykańskiej – Gwinei Równikowej. Rządzi tam twardą ręką prezydent Teodoro Obiang Nguema Mbasongo.
 
Zarekwirowane w Genewie auta należały do jego syna Teodoro Nguema Obiang Mangue, który jest jednocześnie wiceprezydentem. Teraz pójdą pod młotek. Co wpadło w ręce policji. Po pierwsze Koenigsegg One:1. Powstało zaledwie 7 takich aut. Moc 1360, przyspieszenie 12 sekund, ale do... 300 km/h. Kolejny samochód w niczym nie ustępuje, to Lamborghini Veneno Roadster, jeden z 9 na świecie. Waży mniej niż tonę, a ma 750 KM. Trzecie zarekwirowane auto to Bugatti Veyron.
 
Nie wiadomo jak zareaguje właściciel i jego tata. Prawdopodobnie tak samo, jak poprzednim razem, czyli kolejnymi zakupami. 5 lat temu, również w Genewie, już raz zabrano im auta. Wówczas było ich 5 – Maserati MC12, Porsche Carrera GT, Ferrari Enzo i dwa egzemplarze Bugatti Veyron.
 
Możemy się spodziewać, że producenci superaut wkrótce dostaną nowe zamówienia. Tym razem prezydent i wiceprezydent Gwinei Równikowej powinni jednak znaleźć inny parking, gdzieś poza Genewą.

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska