Zdrada (po czasie)... uszczęśliwia kobiety?!

2016-11-08
Zdrada (po czasie)... uszczęśliwia kobiety?!

Co ich nie zabije, to je wzmocni. Z najnowszych badań wynika, że nasza zdrada tylko przez chwilę jest dla kobiet destrukcyjna. A potem... zmienia ich życie na lepsze.

Zdradzone kobiety cierpią. Płaczą, rwą włosy z głowy, wybuchają agresją. Wyrzucają wiarołomców z domu i są zranione. Czasami rana zabliźnia się szybko, czasami trwa to nawet wiele lat. Ale potem zaczyna się coś, o czym dotąd nie wiedzieliśmy: lepsze życie zdradzonych. Szczęśliwsze, jakościowo bez porównania z poprzednim. Długofalowo następstwa zdrady są więc pozytywne.

 

Za odkrycie tej prawidłowości kobiety powinny być wdzięczne nowojorskiemu uniwersytetowi Binghamton. Specjaliści przeanalizowali losy aż 5 tysięcy osób, które zodstały zdradzone i opuszczone lub zdradzone i o zakończeniu relacji zdecydowały same. W kwestionariuszu zadano im dziesiątki pytań, a potem dodatkowe: o dalsze losy.

 

Okazało się, że niemal bez wyjątków zdradzie towarzyszyło cierpienie. Zwłaszcza zdradzane kobiety przeżyły zdarzenie bardzo intensywnie i negatywnie, bez względu na to, czy zdrada była jednorazowym skokiem w bok, czy dłuższą emocjonalną relacją. Początkowy okres po wybuchu dla większości badanych to był prawdziwy koszmar. Kobiety czuły się oszukane, upokorzone i rozgoryczone. Siadała im samoocena, bardzo często winą za to, co się stało, zaczynały obarczać siebie.

 

Potem jednak, po miesiącach lub latach (w zależności od badanej) wszystko zaczynało być racjonalizowane. Zdradzone kobiety zrzucały z siebie poczucie winy, samoocena zaczynała rosnąć. Właściwie w większości przypadków następowało pasmo sukcesów zawodowych. Pewność siebie szybowała do poziomu wyższego niż kiedykolwiek.

 

Także uczuciowe życie zdradzonych kobiet zaczynało kwitnąć. Po tramie większość z nich ostrożniej dobierała partnerów, a w związku z tym nie dokonywała złych wyborów. Raz sparzone kobiety nie brały się za facetów chronicznie zdradzających, to się działo samo z siebie. Liczba porażek radykalnie spadała.

 

Zdradzone kobiety – według uczonych z Binghamton – stają się z czasem pewniejsze siebie, odporniejsze na porażki, waleczniejsze, ostrożniejsze i... mądrzejsze w doborze partnera. Wnioski wysnujcie sami.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska