Recepta na wierność? Szmata i odkurzacz...

2016-11-16
Recepta na wierność? Szmata i odkurzacz...

Co zrobić, żeby nie dopuścić do zdrady partnerki? Jak sprawić, by żona była wierna po grób? Odpowiedź może wam się nie spodobać.

Większość z nas jest przekonana, że wierność można utrzymać łóżkową sprawnością i finansową zaradnością. Tak wynika z badań, w których to my jesteśmy pytani. Uważamy, że zaspokajając kobietę w łóżku i zabezpieczając jej materialny byt, zapewniamy sobie względne bezpieczeństwo. O my naiwni!

 

Jak się okazuje, to bzdura. Panie chcą czegoś znacznie więcej! Seks ma dla nich znaczenie, ale na pewno nie pierwszorzędne. Z kolei byt potrafią zapewnić sobie same, emancypacja ma już kilka dekad, gdybyście nie zauważyli.

 

Kobiety potrafią nas zdradzić za to, że... nie sprzątamy, nie zmywamy, nie odkurzamy. Krótko mówiąc olewamy domowe obowiązki i zrzucamy je na piękniejszą połówkę. Takie wnioski nasuwają się po analizie badań przeprowadzony przez francuski serwis randkowy Gleedon.

 

Jego przedstawiciele zapytali odwiedzające go kobiety, dlaczego decydują się na zdradę/romans. 73 proc. odparło, że dlatego, że partner lekceważy domowe obowiązki, te najprostsze i najbardziej oczywiste (wymienione już wyżej). Gwarancją wierności jest raczej chwycenie za ścierkę niż za kartę kredytową...

 

Oczywiście, to tylko jedna z wielu ankiet. Potwierdza jednak opinię psychologów, którzy podnoszą, że zdrada kobiety jest znacznie bardziej skomplikowana niż mężczyzny. Panie skaczą w bok, ponieważ szukają wsparcia, bliskości, emocjonalnego kontaktu i... uczucia, którego nie dostają w domu. Motywacja seksualna – która jest podstawą naszej męskiej decyzji o zdradzie – jest u kobiet znacznie rzadsza.

 

Potwierdzają to inne badania, według których mężczyźni zdradzają częściej i są to raczej skoki w bok. Z kolei kobietom zdrada zdarza się znacznie rzadziej, ale przeradzają się w długotrwałe, głębokie romanse.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska