Jak odrzucić kobietę i nie wyjść na dupka?

2018-08-29
Jak odrzucić kobietę i nie wyjść na dupka?

Chociaż teoretycznie częściej to kobiety w mniej lub bardziej elegancki sposób są zmuszone odrzucić niechciane zaloty mężczyzn, to jednak zdarzają się również sytuacje odwrotne. Jak w takiej sytuacji powinien zachować się facet z klasą?

Czasami zdarza się tak, że fascynacja niedawno poznaną osobą po kilku randkach gdzieś ulatuje i jest to niestety uczucie jednostronne – dziewczyna chce kontynuować znajomość (i po jakimś czasie zapewne ją pogłębić), a Ty najchętniej dałbyś sobie spokój i umieścił ją w tak zwanej friend zone. Normalna rzecz, w końcu pewnych rzeczy nie ma sensu udawać. Należy jednak pamiętać, że oznacza to odrzucenie, a nikt nie lubi być odrzucanym. W tej sytuacji jednak można (i trzeba!) zachować się z klasą i pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.

Nie wymyślaj głupich wymówek

Jedną z rzeczy, której zdecydowanie nie należy robić w takiej sytuacji, jest tchórzliwe zachowanie. Nie unikaj spotkań, odpisuj na wiadomości tekstowe, odbieraj telefony, a przede wszystkim nie odwołuj randek w ostatniej chwili, tłumacząc się żelazkiem podłączonym do prądu czy też odkręconym gazem. To niepoważne. To, co ma się stać, i tak się stanie – więc nie ma sensu tego przeciągać.

Nie trzymaj jej „na wszelki wypadek”

Dla wielu facetów takie rozwiązanie może się wydawać wygodne i kuszące do zastosowania. Nie trzymaj jednak kobiety na dystans, tylko po to, aby raz na jakiś czas spotkać się na seks – w tego typie relacji nie ma oczywiście nic złego, ale tylko pod warunkiem, że obie strony wiedzą, na czym ona polega. Ale nade wszystko…

Nie zrywaj kontaktu z dnia na dzień

Wielu ludzi twierdzi, że w dzisiejszych czasach i w dobie serwisów typu Tinder nagłe zerwanie kontaktu bez wyjaśnienia jest zachowaniem całkowicie akceptowalnym. Nie zgadzamy się z takim poglądem – to zwykłe tchórzostwo i pójście na łatwiznę. Takie zachowanie pozostawia drugą osobę w niepewności, która będzie się zastanawiać nad swoimi działaniami i zachodzić w głowę, co też mogła zrobić nie tak. Nawet jeśli randki nie poszły po Waszej myśli, nie jest to usprawiedliwienie dla braku szacunku wobec drugiej osoby.

Co zatem zrobić? To, co jest najprostsze, najuczciwsze, a przy tym najstraszniejsze, czyli po prostu powiedzieć prawdę. Dziewczyna będzie zawiedziona? Zapewne tak, ale w ten sposób okażesz jej szacunek.

foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska