Altruiści uprawiają więcej seksu

2016-11-21
Altruiści uprawiają więcej seksu

Wielu facetom wydaje się, że jednym ze sposobów na zdobycie kobiety jest popisywanie się i zachowywanie się jak dupek. Jak zapewne wie większość z Was, nie jest to zbyt trafiony pomysł, a teraz są na to także dowody naukowe.

Badania dotyczące korelacji pomiędzy altruizmem a częstotliwością intymnych zbliżeń przeprowadziło dwóch naukowców - doktor Steven Arnocky z Uniwersytetu Nippising oraz doktor Patrick Barkley z Uniwersytetu w Guelph. Według ich teorii, wykazywanie się cechami altruistycznymi sprawia, że człowiek jest bardziej wartościowym partnerem, ponieważ jest bardziej troskliwy i w większym stopniu dba o swoją drugą połówkę. Aby dowieść tej teorii, przeprowadzili oni ankietę wśród swoich studentów, która zawierała między innymi pytanie o to, czy ankietowany kiedykolwiek oddawał krew. Okazało się, że ci, którzy w większym stopniu wykazywali zachowania altruistyczne, częściej byli traktowani jako obiekt pożądania płci przeciwnej oraz mogli się pochwalić większą liczbą partnerów seksualnych.

 

Oczywiście mówienie o sobie jako o altruiście, a bycie nim to dwie zupełnie różne rzeczy, dlatego naukowcy postanowili w bardziej dobitny sposób sprawdzić, czy ankietowani nie minęli się z prawdą Po wypełnieniu ankiety dotyczącej cech osobowości, biorącym udział w badaniu zostało wręczone po 100 dolarów i zadano im pytanie - czy planują zatrzymać pieniądze dla siebie, czy też może przeznaczyć je na cele charytatywne. Po raz kolejny się okazało, że studenci, którzy wykazali się hojnością to ci, którzy mieli więcej partnerów seksualnych w ciągu ostatniego roku oraz częściej spotykali się w tym celu z przypadkowo poznanymi osobami.

 

Te same badania wykazały także, że nie istnieje korelacja pomiędzy byciem dupkiem i uprawianiem większej ilości seksu.

 

foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska