Długotrwałe związki rujnują życie seksualne!

2016-11-22
Długotrwałe związki rujnują życie seksualne!

Zdania w tej kwestii są podzielone. Jedni sądzą, że seks w małżeństwie jest fajny. Inni, że nie istnieje coś takiego jak seks w małżeństwie. Rasowy playboy wiele dobrego o instytucji małżeństwa raczej nie powie. A zatem pewnie spodobają mu się wyniki badań przeprowadzonych przez fińskich naukowców.

Większość z was zgodzi się pewnie raczej z tą drugą tezą – że seks i stałe związki raczej się wykluczają. Czasami niesie się wieść jakoby była to nieprawda (patrz nasz niedawny tekst o tym, że żony po ślubie chcą więcej seksu niż przed). Zasadniczo jednak faceci bardziej skłonni są twierdzić, że stałe związki i dobry seks to niezbyt dobrana para. Wszystkim im spieszą z pomocą argumentacyjną fińscy naukowcy.

 

Cóż, kiedy mija pierwsza fascynacja drugą osobą, trzeba się postarać, by seks nie przestał cieszyć. Chyba każdy zna to z własnej praktyki. W długim związku seksu niemal zawsze jest mniej niż w tym świeżo ustanowionym. Tę bardzo życiową sprawę pod kątem naukowym postanowili prześwietlić naukowcy związani z Uniwersytetem w Turku.

 

Przepytali oni 2713 różne kobiety, te pozostające w stałym związku i te radzące sobie bez stałego partnera. Dwa razy – najpierw w 2006 roku i ponownie w 2013 roku. Wnioski płynące ze swoich badań opublikowali w periodyku "Psychological Medicine". Są co najmniej interesujące!

 

Otóż paradoksalnie wyszło na to, że kobiety, które przez tych siedem lat były singielkami zauważyły u siebie znaczny postęp w umiejętności czerpania rozkoszy z kontaktów seksualnych oraz częstotliwości i łatwości przeżywania orgazmu! Mniejszy postęp, lecz nadal postęp, zanotowały panie, które w czasie tych siedmiu lat zamieniły jeden stały związek na inny. Najgorzej wypadły zaś te kobiety, które pozostały w tym samym związku. Czyli te, które – jak mogłoby się wydawać – miały najwięcej okazji do spokojnego i konsekwentnego "treningu"...

 

Wyniki tych badań korespondują z innymi niedawnymi ustaleniami, tym razem z "Archives of Sexual Behaviour", które wskazują na to, że szczytowa ochota na seks utrzymuje się jakieś pół roku od rozpoczęcia związku, zaś po upływie roku zaczyna już tylko spadać.

 

Cóż, my swoje wiemy... Nie będziemy może na tyle radykalni, by mówić, że małżeństwo naprawdę rujnuje całą ochotę na seks, ale... pamiętajcie, że nie przypadkiem czytacie akurat PLAYBOYA. I jeśli już pozostajecie w stałym związku pamiętajcie jeszcze o jednym – nad swoim życiem seksualnym trzeba pracować, by zawsze pozostawało satysfakcjonujące. Na przykład nie ma to jak małe urozmaicenia. Te mogą podobno uratować od nudy w łóżku nawet dwudziestoletnie małżeństwo!

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska