Dlaczego kobiety jęczą podczas seksu?

2016-11-23
Dlaczego kobiety jęczą podczas seksu?

Tej niezwykle przyjemnej czynności zazwyczaj towarzyszy konkretna symfonia dźwięków. Uczeni postanowili poszukać odpowiedzi pytanie, dlaczego tak się dzieje.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że dźwięków towarzyszących uprawianiu seksu i orgazmowi nie sposób pomylić z jakimikolwiek innymi. Dlaczego ludzie w taki, a nie inny sposób reagują w trakcie miłosnych uniesień? W przypadku mężczyzn sprawa jest dość prosta – to, co się dzieje jest tak przyjemne, że nie sposób zareagować inaczej. Ale faceci, jak to faceci, są prości – w przypadku kobiet sytuacja wygląda nieco inaczej…

 

Nad tym tematem postanowili pochylić się naukowcy: Gayle Brewer z University of Central Lancashire i Colin Hendrie z University of Leeds. Na podstawie przeprowadzonych badań sformułowali wnioski, które wielu mężczyznom mogą nie przypaść do gustu. Naukowcy zadali 71 aktywnym seksualnie kobietom pytanie, dlaczego jęczą podczas stosunku. 66 procent z nich odpowiedziało, że chce w ten sposób przyspieszyć orgazm u faceta, natomiast aż 87 procent stwierdziło, że chce w ten sposób zwiększyć u niego poziom samooceny.

 

Naukowcy napisali w swoim artykule:

 

„Podczas gdy kobieta najczęściej osiąga orgazm podczas gry wstępnej, to dźwięki wydaje z siebie zazwyczaj tuż przed męskim wytryskiem lub równocześnie z nim”.

 

Badania dowodzą także, że kobiety (przynajmniej te, które zostały przepytane przez naukowców) podczas stosunku jęczą, gdy czują się znudzone, zmęczone lub odczuwają dyskomfort i chcą w ten sposób sprawić, aby cała sytuacja zakończyła się jak najszybciej. Oczywiście kobiety wydają z siebie dźwięki także wtedy, gdy rzeczywiście szczytują. Cała sztuka polega na odróżnieniu jednego od drugiego.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska