Czy nadmiar seksu może szkodzić?

2016-11-26
Czy nadmiar seksu może szkodzić?

Zdaniem pewnej grupy naukowców – niestety tak. Badania wykazały, że uprawianie zbyt dużej ilości seksu może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka prostaty.

Jak wszyscy doskonale wiemy, z seksu płynie szereg korzyści, które są praktycznie do przecenienia. Jak się jednak okazuje, duża ilość seksu może mieć także negatywny wpływ na męski organizm. Naukowcy na podstawie przeprowadzonych przez siebie badań doszli do wniosku, że im bardziej mężczyzna jest aktywny seksualnie, tym większe jest u niego ryzyko zachorowania na raka prostaty.

 

Ludzie, którzy przeprowadzali badania twierdzą również, że mężczyzna, który w ciągu swojego życia miał więcej niż siedem partnerek seksualnych ma dwukrotnie większą szansę na zachorowanie na raka prostaty niż ten, który miał ich mniej niż trzy. Nie wiemy jak Wy, ale my osobiście jesteśmy mocno zaniepokojeni takimi wynikami.

 

Podobno istnieje także korelacja pomiędzy wiekiem, w którym dochodzi do pierwszego kontaktu seksualnego a ryzykiem zachorowania na raka prostaty. Bardziej narażeni są ci mężczyźni, którzy zrobili to po raz pierwszy przed ukończeniem siedemnastego roku życia. Zaniepokojeni swoim stanem zdrowia mogą być także ci faceci, którzy osiągają orgazm częściej niż pięć razy w miesiącu (?!), oraz ci, którzy przechodzili przez fazę dojrzewania wcześniej niż rówieśnicy.

 

Jeśli dodać to wszystko do siebie, to można dojść do wniosku, że mniejsze ryzyko zachorowania na raka prostaty mają ci faceci, których życie nie wydaje się być szczególnie interesujące i pełne różnego rodzaju wrażeń. Większość z Was zapewne znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka, więc nasza rada brzmi następująco – róbcie to tak często, jak tylko macie ochotę.

 

foto: andresr / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska