Im dłuższy związek, tym gorszy seks

2016-11-26
Im dłuższy związek, tym gorszy seks

Naukowcy z Finlandii przeprowadzili pewne badania. Ich rezultaty nie będą szczególnie pocieszające dla tych, którzy są w długich związkach - jak się okazuje, stabilizacja życiowa nie ma zbyt dobrego wpływu na to, co się dzieje w sypialni.

Naukowcy z dwóch fińskich uniwersytetów przeprowadzili swoje badania na próbie dwóch tysięcy kobiet w ciągu siedmiu lat. Te kobiety, które w tym czasie były w stałym związku z jednym partnerem, okazały się być najmniej usatysfakcjonowane w kwestii życia seksualnego. Z kolei te, które skakały z kwiatka na kwiatek i obce im było pojęcie monogamii, nie tylko oceniły swój seks lepiej, ale także szybciej nauczyły się osiągać orgazm.

 

Nie oznacza to oczywiście, że w miarę upływu czasu mężczyźni stają się coraz gorsi w kwestii sprawiania przyjemności swoim kobietom (chociaż zapewne znajdą się też tacy), ale wynika raczej z rutyny, która niestety dotyka wszystkich dziedzin życia. A w tej konkretnej jest szczególnie niepożądana.

 

Jeśli akurat znajdujecie się w stałym związku, możecie z tych badań wyciągnąć wnioski, dzięki którym unikniecie rutyny w sypialni. A my chętnie pomożemy! Jeśli w tej sferze pojawiają się pierwsze objawy rutyny i znudzenia, może to być dobry moment na podkręcenie nieco temperatury - perwersyjny seks niesie ze sobą sporo korzyści, a jeśli nie wiesz, jak ugryźć ten temat nie zrażając do siebie partnerki, rzuć okiem na nasz tekst na temat bondage’u. Warto także spróbować przyrządzić potrawy zawierające naturalne afrodyzjaki, dzięki którym kobiety nabiorą ochoty na miłosne uniesienia. A może także uda Ci się ją namówić na coś, o czym do tej pory nie chciała nawet słyszeć…

 

foto: KatarzynaBialasiewicz / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska