Telefonów używamy nawet podczas... seksu!

2016-12-02
Telefonów używamy nawet podczas... seksu!

Sprawy zaszły za daleko. Uzależnienie od telefonu komórkowego jest tak powszechne, że młode pokolenie używa go nawet podczas uprawiania seksu. Ktoś musi powiedzieć temu „Stop”!

Badania na temat temat skali uzależnienia od telefonów komórkowych są prowadzone od niedawna, za to przez wiele ośrodków badawczych, w tym tych najpoważniejszych, bo uniwersyteckich. Co jakiś czas pojawiają się nowe, przerażające dane.

 

Na przykład według Amerykanów z NHTSA (National Highway Trafic Safety Administration) większość śmierci na drogach spowodowana jest używaniem smartfonów. Aż 26 proc. wszystkich wypadków to wynik zerkania na ekran urządzenia, pisania maili i sms-ów, sprawdzania co dzieje się na portalach społecznościowych.

 

Blisko 44 proc. pracowników sprawdza służbowe maile na wakacjach. Wśród przedstawicieli najmłodszego pokolenia dorosłych (18-34) połowa przyznaje, że czuje się nieswojo bez telefonu. Połowa określa się jako uzależnieni. Z dziećmi jest znacznie gorzej: kampanie społeczne do nich kierowane skupiają się na tym, by nie przechodziły przez pasy z twarzą skierowaną w ekran.

 

To wszystko jednak nic. Jak wynika z powyższych danych, od wpatrywania się w telefon można stracić życie i nerwy. Ale żeby przyjemność? A ku temu to zmierza.

 

Aż 20 proc. użytkowników smartfonów w wieku 18-34 używa telefonu... w łóżku, podczas uprawiania seksu. Próbujemy sobie to wyobrazić, że sprawdzanie nie następuje podczas samego stosunku, ale przed nim lub między nimi. Chociaż, może nasze nadzieje są płonne?

 

Jak wynika z innych badań, telefon awansował do pierwszej trójki tematów, które denerwują partnerkę/partnera w łóżku. Kiedyś był to brak higieny, samolubstwo i brak umiejętności. Dziś brak higieny, samolubstwo i używanie telefonu komórkowego.

 

Wygląda na to, że mamy problem, jako społeczeństwo. Recepty na zahamowanie trendu nie ma. Nasza propozycja jest prosta: zacznijmy od siebie. Jeśli idziemy do łóżka, to wyłączajmy telefon.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska