Uważaj na seks-kamerki! Mężczyźni szantażowani

2016-12-02
Uważaj na seks-kamerki! Mężczyźni szantażowani

Na AIDS w ten sposób nie zachorujesz, ale wirtualny seks bywa niebezpieczny. Zwłaszcza z nieznajomymi. Może to zaskakujące, ale – jak się okazuje – szczególnie dla mężczyzn.

Wyobraźmy sobie taką sytuację, że pisze do ciebie dziewczyna, na przykład na Facebooku albo jakimś portalu randkowym. Wygląda niepozornie, to znaczy na całkowicie normalną dziewczynę. Piszecie ze sobą dzień, drugi. Całkiem fajna jest, podoba ci się, przynajmniej sądząc po zdjęciach i gadce. Za jakiś czas na pewno się spotkacie, jednak ona nie mieszka w tym samym mieście co ty, więc może zacząć od Skype'a? Dobry pomysł. Tym bardziej, że ona zaczyna cię namawiać na zdejmowanie ciuchów, sama zresztą też je zdejmuje. Jest na ciebie nieźle napalona. Skusisz się? Wiemy, niejeden facet dałby się sprowokować, ale może nie warto?

 

Coraz częściej zdarza się, że takie właśnie dziewczyny nagrywają całe wydarzenie po to, by szantażować skuszonego faceta? Chcesz, żeby film, na którym nagi prężysz się do komputera zobaczyli ludzie, z którymi na co dzień pracujesz? Twoja rodzina? Bliżsi i dalsi znajomi? Jeśli nie – zapłać!

 

Przesadzamy? Jasne, może się tak wydawać. Fakty są jednak takie, że podobne seks-wymuszenia zdarzają się coraz częściej. I co więcej – jak donosi brytyjska National Crime Agency – ich ofiarami zazwyczaj padają właśnie mężczyźni. Na Wyspach aż w 95 proc. zgłoszonych policji przypadków szantażowani byli właśnie mężczyźni. Cóż, w końcu łatwiej nas skusić i w końcu to my częściej szukamy seksualnych wrażeń w wirtualnej rzeczywistości. Większość facetów, których dotknął podobny szantaż plasuje się w przedziale wiekowym od 21 do 30 roku życia. Nie znaczy to jednak, że od tej reguły nie ma odstępstwa. Brytyjskiej policji znane są również przypadki szantażowania 14-latka i 82-latka. Pamiętać należy jednak o tym, że na pewno spora część ofiar podobnego przestępstwa nigdy nikomu go nie zgłosiła.

 

Lepiej, żeby się nie zdarzyło, ale jeśli już coś podobnego się wam przytrafi – schematy zachowania są proste:

1. Nie płać. Najpierw naciągaczka poprosi cie o stosunkowo małą sumę, ale możesz być pewien, że z czasem będzie ona wzrastała.

2. Nie komunikuj się z szantażystką. Niech nie myśli, że może cię sprowokować?

3. Notuj szczegóły. Dziwne? Wcale nie! Im więcej z nich przekażesz policji, tym bardziej prawdopodobne, że potraktują cię poważnie i ci pomogą!

 

Trochę postraszyliśmy, ale pamiętajcie, że istnieją też prawdziwe dziewczyny z seks-kamerek. Pisaliśmy o nich TUTAJ.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska