Oto 10 najpopularniejszych pozycji seksualnych

2018-12-07
Oto 10 najpopularniejszych pozycji seksualnych

Klasycznie, na jeźdźca, czy od tyłu? 2000 osób z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych zostało zapytanych o swoje ulubione pozycje seksualne - a także o te, które najbardziej chcieliby wypróbować.

Badania na temat ulubionych pozycji seksualnych (chociaż zostało zadanych także kilka innych, nie mniej interesujących pytań) zostały przeprowadzone przez serwis DrEd.com. Wyniki dla wielu mogą być nieco zaskakujące - zarówno jeśli chodzi o pozycję, która zajęła pierwsze miejsce, jak i zgodność kobiet i mężczyzn w tej kwestii.

Wśród ankietowanych zwyciężyła pozycja “na pieska” - jako ulubioną wskazało ją ponad 35 proc. zapytanych. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się odpowiednio misjonarska (22,5 proc.) oraz “na jeźdźca” (19,4 proc.). Te trzy pozycje królują - czwarta i piąta na liście została wymieniona jako ulubiona przez zaledwie 4,3 proc. ankietowanych.

Jak już wspomnieliśmy, kobiety i mężczyźni zgodnie wymienili pozycję “na pieska” jako ulubioną. Jeśli jednak spojrzymy na kolejne punkty, mamy więcej rozbieżności, co rzecz jasna nie dziwi - obie płci czerpią przyjemność na różne sposoby. “Odwrócony jeździec”, wymieniony przez facetów jako czwarta ulubiona pozycja, u kobiet nie załapał się do pierwszej dziesiątki. W drugą stronę ta sytuacja ma miejsce w przypadku “klęczącej taczki”.

Ankietowani zostali także zapytani o pozycje, których najbardziej chcieliby spróbować. Tutaj rozbieżności były większe, niż w przypadku tych ulubionych - 19,9 proc. ankietowanych odpowiedziało, że marzy im się seks na stole, a także 69… stojąc. Pierwsza z nich została zajęła pierwsze miejsce u kobiet, a druga - u mężczyzn.

A jak te wyniki mają się do waszych doświadczeń?

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska