Pozbywasz się włosów łonowych? Możesz mieć problemy...

2016-12-12
Pozbywasz się włosów łonowych? Możesz mieć problemy...

Kobiety i mężczyźni głównie ze względów estetycznych pozbywają się włosów łonowych. Inny powód to dbałość o higienę – okazuje się jednak, że ten zabieg ma także swoje minusy.

Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco przeprowadzili badania dotyczące związku obecności (lub jej braku) włosów łonowych z zachorowaniami na choroby przenoszone drogą płciową. Wyniki okazały się mocno zaskakujące i jak się okazuje ci, którzy chcą w ten sposób dbać o higienę, narażają się na inny, poważniejszy problem.

 

Badania wykazały bowiem, że ci spośród ankietowanych, którzy przycinali lub golili swoje włosy łonowe, okazywali się w 80% bardziej narażeni na choroby weneryczne niż ci, którzy pozwalali im swobodnie rosnąć. Z kolei ankietowani, którzy decydowali się na najbardziej radykalne formy depilacji, byli narażeni na ryzyko czterokrotnie bardziej!

 

Jeśli znajdujecie się w grupie ryzyka, możecie jednak odetchnąć z ulgą – nie musicie zmieniać nawyków. Samo skrócenie włosów nie powoduje, że automatycznie nasz układ odpornościowy zaczyna gorzej funkcjonować – po prostu ci, którzy decydują się na ten zabieg, są zdecydowanie bardziej aktywni seksualnie od tych, którzy tego nie robią. Ma to sens – jeśli nasze szanse na intymne uniesienia są bliskie zeru, to po co właściwie się starać? Oczywiście należy też pamiętać o tym, że włosy są naturalną barierą dla bakterii – jeśli ich nie ma, mikroby mają ułatwione zadanie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska