Ile seksu uprawiają Twoi rówieśnicy?

2016-12-14
Ile seksu uprawiają Twoi rówieśnicy?

Zobacz, czy w porównaniu do innych ludzi w Twoim wieku masz powody do radości, czy może wręcz przeciwnie…

Stosowne badania na temat częstotliwości intymnych zbliżeń zostały przeprowadzone przez zajmujący się badaniami na temat seksu, reprodukcji i gender studies Instytut Kinseya, działający przy Uniwersytecie Indiana w Bloomington. W badaniu wzięli udział mężczyźni i kobiety w wieku od 18 do 49 lat, a naukowcy przepytali ich, jak często uprawiają seks.

 

Nie jest zbyt dużym zaskoczeniem fakt, że najczęściej robi to najmłodsza grupa ankietowanych. Średnia wśród tych pomiędzy 18 a 29 rokiem życia wyniosła 112 razy w roku, więc około 2 razy na tydzień. Nieco gorszy wynik uzyskała grupa wiekowa 30-39 - przepytani przez naukowców z Instytutu Kinseya trzydziestolatkowie uprawiali seks średnio 86 razy w roku (czyli 1,6 tygodniowo). Niespodzianki nie ma w grupie czterdziestolatków - ich rezultat to 69 (he he) rocznie, czyli około 1,3 raza tygodniowo.

 

Badania wykazały także, że wbrew obiegowej opinii, zawarcie małżeństwa nie wpływa na częstotliwość uprawiania seksu. 45 procent żonatych i mężatek biorących udział w badaniu odpowiedziało, że dochodzi u nich do zbliżeń kilka razy w miesiącu, a 34 procent z nich robi to dwa-trzy razy w tygodniu. Jak więc wypadacie na tle swoich rówieśników?

 

Na naszych łamach często informujemy o wynikach ciekawych badań, przeprowadzanych przez naukowców z całego świata. Niedawno pisaliśmy między innymi o zgubnym wpływie pornografii na potencję, a także o korelacji pomiędzy pozbywaniem się owłosienia łonowego i ryzykiem zachorowania na choroby przenoszone drogą płciową.

 

foto: iStock/gpointstudio 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska