Seks z wiekiem staje się lepszy

2016-12-19
Seks z wiekiem staje się lepszy

O tym, że dobre wino w miarę upływu czasu szlachetnieje i staje się lepsze, wiemy wszyscy. Nowością jednak dla wielu z pewnością będzie fakt, że podobnie ma się sprawa z życiem seksualnym.

Owo twierdzenie nie jest oczywiście jedynie opinią, a efektem badań przeprowadzonych przez naukowców. Profesorowie Miri Forbes oraz Robert Krueger z Uniwersytetu Minnesoty oraz profesor Nicholas Eaton z Uniwersytetu Stony Brook (na co dzień zajmujący się psychiatrią oraz psychologią) przeanalizowali wzory zachowań ponad 6000 osób w wieku od 20 do 93 roku życia, trwające ponad 18 lat.

 

Według obiegowej opinii im człowiek starszy, tym gorzej u niego z seksem. Jednak wnioski, do jakich doszli naukowcy, są zgoła odmienne. Okazało się bowiem, że ludzie starsi przykładają większą wagę do jakości, nie ilości. Z czasem częstotliwość kontaktów seksualnych rzeczywiście się zmniejsza, ale ludzie zaczynają wkładać w seks więcej wysiłku. Ta zmiana priorytetów skutkuje tym, że starsi ludzie czerpią z seksu więcej przyjemności. Młodzi z kolei co prawda robią to częściej i z większą liczbą partnerów, ale przez to cierpi jakość zbliżeń.

 

Oczywiście poprawa jakości pożycia seksualnego nie wynika tylko i wyłącznie z samego faktu starzenia się – ludzie, którzy mają na koncie wiele wspólnych doświadczeń lepiej zdają sobie sprawę ze wspólnych potrzeb, co przekłada się na jakość seksu. Badania wykazały także, że im człowiek staje się starszy, tym ważniejsze staje się dla niego satysfakcjonujące życie seksualne, co przekłada się na zdrowie i samopoczucie.

 

Wniosek jest prosty – jeśli chcecie być zdrowi i zadowoleni z życia, nigdy nie rezygnujcie z seksu!

 

foto: iStock/Ridofranz

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska