Kobiety bardziej lubią seks niż mężczyźni – dlaczego? Zazdrościmy powodu…

2016-12-19
Kobiety bardziej lubią seks niż mężczyźni – dlaczego? Zazdrościmy powodu…

Uwielbiamy naukowców i ich badania dotyczące seksu – można się z nich dowiedzieć naprawdę ciekawych rzeczy. Tym razem akademicy postanowili się bliżej przyjrzeć jednej z największych tajemnic wszechświata, czyli kobiecemu orgazmowi.

Wielu facetów zapewne nie zgodzi się z wnioskami badań i będzie twierdzić, że to zdecydowanie ich płeć bardziej lubi seks. Wnioski są jednak zgoła odmienne – to właśnie kobiety są bardziej zaangażowane w tę sferę życia niż mężczyźni. Powody, których tak się dzieje, są dość interesujące i przy okazji sprawiają u nas dość mocne ukłucie zazdrości.

 

Naukowcy Uniwersytetu Concordia postanowili bliżej przyjrzeć się kobietom i ich orgazmom. Jak się okazało, kobiety mają co najmniej cztery strefy (może być ich rzecz jasna więcej), których stymulacja może prowadzić do orgazmu: łechtaczkę, wnętrze pochwy, szyjkę macicy oraz piersi, a konkretniej sutki. Doktor James Pfaus, jeden z badaczy, którzy pochylili się nad tym problemem (swoją drogą ciekawe, w jaki sposób owe badania zostały przeprowadzone) powiedział, że:

 

„Orgazmy nie muszą pochodzić z jednego źródła, nie muszą także pochodzić ze wszystkich. Nie muszą być także takie same dla wszystkich kobiet. Jest bardzo możliwe, że kobiety mają niesamowitą zdolność do przeżywania różnych rodzajów orgazmów. Subiektywne doświadczenie niekoniecznie jest takie samo dla wszystkich kobiet – każda z nich może przeżywać je inaczej. Co więcej, wrażenia mogą być różne w zależności od wieku i ewoluować w miarę upływu czasu”.

 

Cóż, okazuje się, że wbrew obiegowej opinii częste myślenie o seksie nie przekłada się na czerpaną z niego przyjemność. A kobiecy orgazm jak był tajemnicą, tak nadal nią pozostał…

 

foto: iStock/ssuaphoto

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska