Polki chcą więcej seksu. Duuużo więcej!

2016-12-19
Polki chcą więcej seksu. Duuużo więcej!

Polki kochają się coraz częściej, a chcą jeszcze więcej. Seks jest dla nich ważny, mają coraz więcej partnerów seksualnych, a aż co piąta deklaruje zainteresowanie tą samą płcią. Wygląda na to, że przez ostatnią dekadę doszło wśród Polek do kolejnej seksualnej rewolucji.

„Seksualność kobiet. Raport 2016” w całości zostanie opublikowany na początku 2017 roku, w styczniu. Jego twórczyni Kamila Czajkowska (praca doktorska pod kierunkiem prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza) wraz z profesorem ujawnili kilka zaskakujących danych. Wynika z niego, że przez ostatnie 11 lat doszło do wielkiej zmiany w stosunku Polek do seksu. Raport został bowiem porównany z podobnymi opracowaniami z 2005 i 1992 roku. W aktualnym badaniu wzięło udział 1054 kobiety w wieku 18-80 lat.

 

Po pierwsze, Polki chcą się kochać często. 76,5 proc. z nich co najmniej raz w tygodniu. Niby dużo, ale okazuje się, że bardzo dużo, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w 2005 roku taką deklarację złożyła połowa Polek (52,6 proc.), a 25 lat temu zaledwie jedna trzecia (35,3 proc.).

 

Połowa Polek kocha się naprawdę często: kilka razy w miesiącu. Jednocześnie radykalnie spadła liczba seksualnych abstynentek. Kobiet, które uprawiają seks kilka razy w miesiącu lub rzadziej jest teraz 6,2 proc. W 2005 roku było 13 proc., a w 1992 roku aż 22,6 proc.

 

Dla 7,5 proc. Polek seks jest bez znaczenia. Ważny dla... 85 proc. ankietowanych!

 

Radykalnie wzrosła liczba partnerów, z którymi Polki idą do łóżka. I spadła liczba naszych rodaczek, które w życiu miały tylko jednego mężczyznę. Dekadę temu 43 proc. kobiet deklarowało, że spało z jednym facetem. W tej chwili taką deklarację złożyło 31 proc. badanych. Dwa, a nawet trzy razy więcej Polek przyznaje się przy tym do większej liczby partnerów niż 2-4.

 

Skąd te wielkie zmiany? Przede wszystkim z tego, że Polki przestają kończyć z seksem w wieku pomenopauzalnym. Kiedyś tak było, teraz nie. Kochają się 50. 60. i 70 latki i chcą to robić częściej. Ich aktywność jest nieporównywalnie większa od tej, jaką miały ich rówieśniczki 10 lat temu, nie mówiąc o sytuacji sprzed ćwierćwiecza. Kobiety po 50. roku życia mają się przy tym za atrakcyjne, nie mniej niż 40-latki.

 

Na koniec jeszcze jedna dość szokująca dana z raportu. Okazuje się, że Polki stały się otwarte na eksperymenty, by nie powiedzieć bardzo otwarte. Dekadę temu biseksualizm lub homoseksualizm deklarowało 4 proc. kobiet. W raporcie „Seksualność kobiet. Raport 2016” nieheteronormatywność seksualną zadeklarowało... 18 proc. Polek.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska