Czego dowiedzieliśmy się o seksie w 2016 roku?

2016-12-22
Czego dowiedzieliśmy się o seksie w 2016 roku?

Powoli żegnamy się z rokiem 2016. Nie obfitował – przyznacie – w zbyt pozytywne informacje. Przynajmniej globalnie. Ale jeśli wziąć pod uwagę seks i to co w mijającym roku udało się odkryć naukowcom, to nie było źle. Oto najważniejsze nowości seksualne AD 2016.

1. Kobiety są wzrokowcami

 

Kobiety uwielbiają patrzeć na nagość, ale jak się okazuje, nie tylko męską. Są równie otwarte na patrzenie na zdjęcia innych rozebranych kobiet. Sprawia im to taką samą satysfakcję, jakby patrzyły na mężczyzn, nawet jeśli są zdeklarowanymi heteroseksualistkami.

 

2. Alkohol dodaje odwagi

 

Rzecz niby oczywista, ale zbadana po raz kolejny i potwierdzona. Po alkoholu jesteśmy gotowi na więcej i bardziej ostrego seksu. Nasze zahamowania zostają stępione.

 

3. Seks w skarpetkach jest lepszy

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Groningen odkryli, że seks uprawiany w skarpetkach jest zdrowszy i częściej kończy się orgazmem. Zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

 

4. Jeśli seks, to tylko przy świetle

 

Uprawianie seksu w ciemności pogarsza męską sprawność seksualną. W świetle nie tylko ją poprawia, ale dodaje mężczyznom satysfakcji.

 

5. Lubimy nasze penisy

 

86 proc. pytanych mężczyzn jest zadowolonych ze swoich penisów. Lubimy ich kształt, wymiary i sprawność. Po prostu.

 

6. Nowożeńcy naprawdę nie wychodzą z łóżka

 

Stereotyp, jakoby nowożeńcy byli seksualnie nienasyceni, znajduje potwierdzenie w badaniach. Przez pierwsze 3 miesiące po ślubie nowożeńcy kochają się średnio 3-4 razy tygodniowo.

 

7. Seks w aucie ma na koncie większość ludzi

 

61 proc. facetów i 59,5 proc. kobiet ma doświadczenia uprawiania seksu w zaparkowanym aucie. Nie zbadano ile procent ma, ale w jadącym.

 

8. Ile razy kochamy się w ciągu całego życia?

 

Wreszcie ktoś to policzył. Średnia stosunków podczas całego życia to ok. 6000.

 

9. 40-latki mają dwa razy mniej seksu niż 18-29 latki

 

Podobno namiętność jest największa, kiedy ma się 40 lat. Być może tak, ale na pewno nie częstotliwość. 40-latkowie kochają się dwa razy rzadziej niż 18-29-latkowie.

 

10. Seks z jednym partnerem z czasem zmniejsza satysfakcję

 

„I że cię nie opuszczę aż do śmierci” brzmi nieźle, ale pogarsza jakość życia seksualnego. Pary będące ze sobą kochają się wraz z upływem czasu mniej, rzadziej i mniej satysfakcjonująco.

 

11. Polki są coraz bardziej otwarte na seks z innymi kobietami

 

Jeszcze w 2005 roku nieheteronormatywność seksualną (czyli gotowość na seks np. z przedstawicielką tej samej płci) deklarowało 4 proc. Polek. W badaniu „Seksualność kobiet. Raport 2016” coś podobnego przyznało 18 proc. naszych rodaczek.

 

12. Kobiety-Wodniki są najbardziej namiętne

 

Na podstawie badań przeprowadzonych przez aplikację dla kobiet, monitorującą ich dni płodne, wyłoniono znak zodiaku, którego przedstawicielki kochają się najczęściej. To Wodnik.

 

13. Nienawidzimy telefonów

 

Używanie telefonów dołączyło do trzech rzeczy, których zarówno mężczyźni, jak i kobiety nienawidzą w łóżku najbardziej. Znalazło się tuż obok braku higieny i samolubstwa.

 

14. Dlaczego kobiety jęczą podczas seksu?

 

To nie jest dobry news. Kobiety krzyczą, jęczą i wydają inne dźwięki, nie z namiętności, al... z nudów. W większości przypadków chcą, żeby wszystko szybciej się skończyło.

 

15. Gracze uprawiają najwięcej seksu

 

O częstotliwość uprawianie seksu spytano partnerki mężczyzn należących do różnych grup (gracze, hipsterzy, rockersi). Okazało się, że najbardziej jurni są gracze, uprawiają seks średnio 6 razy w tygodniu.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska