Chcesz podobać się kobietom? Jedz te produkty!

2017-01-03
Chcesz podobać się kobietom? Jedz te produkty!

Naukowcy dowiedli, że panowie, którzy chcą podobać się kobietom powinni uważać na dietę. I wcale nie chodzi tu o szczupłą, wysportowaną sylwetkę, ale o zapach. Jedzenie konkretnych produktów owocuje wydzielaniem feromonów. A to, jak wiadomo, potrafi być bardzo skuteczne.

Feromony to chemiczne związki w naszych ciałach, które – choć są niewyczuwalne dla naszych zmysłów – wysyłają zapachowe sygnały do przeciwnej płci, które mają za zadanie ją zainteresować. Oczywiście seksualnie. Co prawda nie jest tak, że twój zapach kiedy wracasz z siłowni pomoże ci poderwać panią 10/10, którą właśnie mijasz w każdym momencie życia. Ale jeśli będziesz przestrzegał odpowiedniej diety – masz na to spore szanse!

 

Ostatnio opublikowane badania dowodzą, że to co jesz ma wpływ na wydzielanie przez ciebie odpowiednich feromonów. Artykuł, który o tym opowiada ukazał się w „Scientific American”, a za przeprowadzenie badań odpowiedzialni są naukowcy z Uniwersytetu Karola w Pradze.

 

Jakie pożywienie najlepiej działa na kobiety? Uwaga, to zaskakujące. Przede wszystkim czosnek! Podkreślmy jednak, że chodzi o feromony czosnkożerców, nie zaś o zapach dobywający się z ust... Naukowcom wyszło jednak bezdyskusyjnie, że mężczyźni, którzy regularnie spożywają czosnek wydają się – jak odpowiadały ankietowane – bardziej męscy i „przyjemniejsi”. Z badań wynika także, że feromony wydzielają faceci, którzy spożywają jedzenie wysokiej jakości. Ci, którzy zadowalają się byle czym mają mniejsze szanse u kobiet, nawet jeśli jedzą swoje marne fast foody w ukryciu.

 

Z kolei inny artykuł, opublikowany w periodyku „Evolution and Human Behavior” wskazuje na to, że większe ilości feromonów wydzielają ludzie, którzy są wegetarianami albo przynajmniej jedzą dużo owoców i warzyw o jaskrawych kolorach. Przykłady? Marchewka, dynia, morele. Australijscy badacze dowiedzieli się tego wykonując analizę chemiczną. Co analizowali? T-shirty mężczyzn o różnych dietach, które ci nosili przynajmniej 24 godziny... Warto dodatkowo zauważyć, że ewolucja się nie myli – inne badania wykazały, że zbyt niski poziom karotenoidów zwiększa podatność na infekcje.

 

Wnioski? Cóż, chyba wiecie już co przede wszystkim włączyć do swojej diety... A przy okazji przypomnijcie sobie nasz artykuł o naturalnych afrodyzjakach dostępnych w kuchni.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska