Jak się pozbyć nałogu? Zakończyć związek!

2017-01-04
Jak się pozbyć nałogu? Zakończyć związek!

Nie mamy dobrych wiadomości dla tych z was, którzy chcieliby przestać pić, ale są w stałych związkach. Partnerkom też możecie przekazać, że jeśli chciałyby zakończyć nadużywanie alkoholu, to raczej powinny was wykopać za drzwi.

 

Nie wygląda to najlepiej. Jak się okazuje trwały związek jest sprzymierzeńcem alkoholu. Single mają łatwiej, jeśli chcą przestać pić. Małżeństwa i będące ze sobą na stałe pary mają spory problem.

 

Badania opublikował „Daily Mail”, a przeprowadziła je organizacja Drinaware. Okazało się, że w związkach nie ma wsparcia dla siebie nawzajem, jeśli jedna ze stron chce przestać pić. Nie chodzi o problem alkoholowy, ale o zwykłe, jeszcze nie nałogowe picie, które jedna ze stron uważa za zbyt intensywne.

 

Aż 30 proc. kobiet nie może odstawić alkoholu przez ciągłe namowy partnera. Podobną deklarację składa 16 proc. mężczyzn. To ich partnerki namawiają, żeby towarzyszyli im na zakrapianych imprezach, kolacjach z winem itp.

 

Dwa razy więcej mężczyzn namawia kobiety na alkohol niż jest przez nie namawianych. Wniosek prosty: chcesz przestać pić, przestań się jej poddawać.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska