Niemieccy politycy obiecują zrefundowanie płatnego seksu

2017-01-11
Niemieccy politycy obiecują zrefundowanie płatnego seksu

To się nazywa kiełbasa wyborcza! Oraz prawdziwie lewicowe poglądy. Niemiecka Partia Zielonych obiecuje dofinansowanie wszystkim tym, którzy płacą prostytutkom za seks. Z podatków! Dofinansowanie miałoby powstać głównie z myślą o tych, którzy są niepełnosprawni albo poważnie chorzy.

Możecie sobie wyobrazić jakąkolwiek polską partię polityczną, która proponuje coś podobnego? Nam jakoś sprawia to trudności. Jednak za naszą zachodnią granicą sprawa kształtuje się nieco inaczej. Żeby wszystko było jasne – Partia Zielonych znaczy w Niemczech nieco więcej niż analogiczne ugrupowanie w Polsce. W ostatnich wyborach jej wynik wynosił około 8 proc.

 

Rzeczniczka prasowa niemieckiej Partii Zielonych Elisabeth Scharfenberg wyraźnie powiedziała podczas niedawnej konferencji prasowej, że „może sobie wyobrazić” publiczne finansowanie „wsparcia seksualnego”. Donosi o tym m.in. BBC News. Cóż, dobrodusznie wybaczmy jej okrągłe słowa. Ważne jest przecież, że takie dofinansowanie może realnie pomóc wielu osobom. W końcu seks jest każdemu potrzebny do prawidłowego funkcjonowania. Sami dobrze o tym wiemy.

 

Oczywiście Scharfenberg zastrzegła, że ewentualny program miałby być jak najdalszy od wprowadzenia dofinansowania „na dziwki” dla większości z tych, którzy korzystają z ich usług. Kierowany miałby być do osób naprawdę chorych, a do skorzystania z takiego dofinansowania miałoby uprawniać coś na kształt „recepty” wystawionej przez lekarza. Cóż, tym lepiej!

 

Warto wspomnieć, że takie pomysły są możliwe w Niemczech z jednej prostej przyczyny. U naszych zachodnich sąsiadów prostytucja jest legalna od 2002 roku. Jednak do tej pory wszystkie partie zgodnie twierdziły, że płacenie za prostytutki z publicznych pieniędzy byłoby pójściem o krok za daleko. Karl Lauterbach, członek obecnego rządu, powiedział niedawno niemieckiemu dziennikowi „Bild”: „Nie potrzebujemy w naszych domach prostytucji dla osób w podeszłym wieku, a już szczególnie nie na receptę.” Cóż, Zielonym niekoniecznie chodzi o osoby starsze...

 

A jednak może takie rozwiązanie jest godne rozważenia? W końcu wszyscy potrzebujemy seksu, także niepełnosprawni. A skądinąd wiadomo, że ma on także zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska