Im lepiej się całujesz, tym większe masz szanse na seks

2018-12-20
Im lepiej się całujesz, tym większe masz szanse na seks

Ta teza oczywiście została potwierdzona poważnymi badaniami naukowymi!

Trudno do końca określić słowami, czym konkretnie charakteryzuje się ktoś, kto umie dobrze całować. Jak się jednak okazuje, te umiejętności mają spory wpływ na nasze życie – a przynajmniej na jego niektóre, dość istotne aspekty.

Stosowne badania na temat tego, jak jakość pocałunków wpływa na nasze życie, przeprowadzili naukowcy z Departamentu Psychologii eksperymentalnej Uniwersytetu w Oxfordzie (a skoro temat postanowiła zgłębić tak prestiżowa uczelnia, to tym bardziej warto zwrócić uwagę na ich wnioski). Została przeprowadzona internetowa ankieta, w której wzięło udział 724 osoby. Zostały im przedstawione cztery sylwetki potencjalnych partnerów, zawierające szczegółowe informacje na temat preferencji seksualnych. Dwoje z nich zostało przedstawionych jako dobrze całujących, a dwoje jako średnich w tym rzemiośle.

Usta, usta

Po zapoznaniu się z sylwetkami, ankietowani musieli odpowiedzieć na szereg pytań, dotyczących tego, jak atrakcyjni wydają im się przedstawieni potencjalni partnerzy, czy chcieliby pójść z nimi na randkę, a także czy rozważyliby próbę stworzenia długiego związku.

Badacze założyli, że ci, którzy zostali przedstawieni jako dobrze całujący będą postrzegani w oczach innych jako atrakcyjniejsi. Jak się okazało, mieli rację. Ankietowani zadeklarowali, że chcieliby nie tylko umówić się na randkę i seks z tymi lepiej całującymi, ale także chcieliby stworzyć z nimi długi związek. Co ciekawe, to kobiety kładły większy nacisk na tę umiejętność u mężczyzn, niż mężczyźni u kobiet, ale tylko w przypadku krótkich znajomości. Jeśli więc chcesz poderwać dziewczynę, lepiej żebyś umiał dobrze całować.

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska