Milenialsi nie uprawiają seksu?

Milenialsi nie uprawiają seksu?

Czy milenialsi, czyli przedstawiciele pokolenia ludzi urodzonych w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, nie uprawiają seksu? Albo przynajmniej – jak wskazują badania – robią to znacznie rzadziej niż ich rodzice?

Milenialsami nazywa się osoby urodzone w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Ludzi z tego pokolenia łączy kilka wspólnych cech. Kredyty studenckie, niepewna sytuacja finansowa, internet jako środowisko naturalne. Teraz rzekomo dochodzi do tego jeszcze jedna cecha charakterystyczna. – Milenialsi nie uprawiają seksu – krzyczy nagłówkiem brytyjski „Independent”.

 

A właściwie nie tyle nie uprawiają, co uprawiają go o wiele mniej niż ich rodzice. Artykuł opiera się serii badań naukowych. Według tych przeprowadzonych przez rząd Stanów Zjednoczonych seks uprawia tylko 44% nastoletnich dziewczyn i 47% chłopaków. Dla porównania, w pokoleniu ich rodziców odsetek ten wynosił odpowiednio 58% dla dziewcząt i 69% dla młodych mężczyzn. Różnica jest znacząca. W innym badaniu Dr Jean Twenge dowodzi, że milenialsi nie tylko kochają się rzadziej, ale też z mniejszą liczba partnerów niż ich rodzice. Czyżby rewolucja seksualna uderzyła głową w ścianę?

 

Socjologowie tłumaczą młodzież na różne sposoby. Na szczęście rzadko twierdzą, że coś z milenialsami nie tak. Zrzucają winę na przykład na to, że młodzi ludzie często bardzo długo mieszkają razem z rodzicami. A jeśli nawet nie z rodzicami to ze współlokatorami. Czy winę za zmniejszenie ochoty na seks naprawdę ponosi brak prywatności?

 

Inni naukowcy utrzymują, że badania przytaczane powyżej raczej nie mają sensu, a zaniżone wyniki biorą się raczej z większej fantazji seksualnej niż tylko schemat „wyjmij, włóż” i tradycyjne rozumienie seksu, które zakładają ankiety. Tymczasem młodsze pokolenia są według nich dużo bardziej otwarte na seks LGBT i przeróżne, niecodzienne formy miłości.

 

Tymczasem żeby stwierdzić czy artykuł w „Independent” to tylko szukanie sensacji czy rzeczywiście coś w nim jest – wystarczy zapytać samych zainteresowanych. Czytelnicy PLAYBOYA, ile macie lat i co o tym myślicie?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska