Skok w bok i poczucie winy. Dlaczego kobiety je czują, a my nie?

2017-01-20
Skok w bok i poczucie winy. Dlaczego kobiety je czują, a my nie?

Poczucie winy za romans, seks na jedną noc, skok w bok ma większość osób. Jak się jednak okazuje, zależy ono od płci. Już pewnie domyślacie się, która płeć czuje się winna, a która ma wszystko w nosie...

Skąd wynika poczucie winy? Nie czas i miejsce, by prowadzić tutaj tego typu rozważania. Pewnie to wynik łamania jakichś odwiecznych nakazów moralnych, religijnych praw i tabu, które istnieją pod każdą szerokością geograficzną i w każdej kulturze.

 

Dość powiedzieć, że Norwegowie zbadali, jak wygląda poczucie winy za przygodny seks w rozbiciu na płcie. Wyszło na jaw, że mężczyźni mają co prawda poczucie winy, ale na znacznie niższym poziomie od kobiet. Panie wstydzą się, krygują, żałują i chciałyby cofnąć czas. My rzadko, raczej uśmiechamy się do kolejnej zdobyczy.


Żeby nie było wątpliwości, badań (ich autorstwo należy do naukowców z Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii) nie przeprowadzono wśród purytan, ale liberałów, kilkuset studentów.

 

Wyszło na jaw, że za przygodę na jedną noc wini się aż 35 proc. kobiet i tylko 20 proc. mężczyzn. Zadowolonych ze skoku w bok było 30 proc. kobiet i ponad 50 proc. mężczyzn.


Zapytano także o sytuację odwrotną. Do przygody na jedną noc mogło dojść, ale nie doszło. Purytanizm kobiet po raz kolejny dał o sobie znać. 80 proc. pań w takiej sytuacji było zadowolonych z obrotu spraw. Tymczasem 60 proc. mężczyzn żałowało, że do niczego nie doszło. Reszta miała stosunek neutralny, a tych, którzy cieszyli się, właściwie nie było.

 

No cóż, poczucie winy za seks nie jest naszą mocną stroną, po prostu go nie odczuwamy. Kobiety natomiast, przykro nam to stwierdzić, niestety tak.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska