Najczęstsze powody zdrady

2017-01-20
Najczęstsze powody zdrady

Zdrada się zdarza. Nikt nie jest z niej dumny, ale się zdarza. Australijscy naukowcy zbadali jakie są najczęstsze powody niewierności.

Wychodzi na to, że odpowiedź jest naprawdę nieskomplikowana. Jedyne wiarygodne odpowiedzi na pytanie dlaczego zdradzamy są proste – powodują to brak satysfakcji ze związku i niewielkie przywiązanie do partnerki. Naukowcy stwierdzili też – nie oni pierwsi – że przygody pozamałżeńskie częściej zdarzają się mężczyznom niż kobietom.

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Queensland w Australii dokładnie przepytali na te okoliczność 100 dorosłych osób. Uwzględniono wszystko: od długości trwania związku, przez liczbę partnerek seksualnych, aż po ilość wypijanego alkoholu.

 

Badacze na podstawie wywiadów stwierdzili, że staż związku nie wpływa na odsetek zdrad. Nic wspólnego nie mają z nim także obietnice i zobowiązania, ani oficjalne ani nieoficjalne. Nieważne ile jesteście ze sobą – ważne czy jesteście z tego zadowoleni. Zdradzić mogą zarówno ci, którzy są w związku od pół roku, jak i ci, którzy pozostają w nim od 15 lat, jeśli ci pierwsi już przestali być zadowoleni ze swojego związku, a ci drudzy byli zadowoleni przez 14,5 roku, ale nagle przestali...

 

Z badania wynika jeszcze jedna rzecz. Ewidentnie to my zdradzamy nasze partnerki częściej niż one nas. One wprawdzie trochę rzadziej idą na całość, ale tak samo często całują się z innymi. Nie są święte, chociaż są świętsze.

 

A na koniec jeszcze jedno o kobietach: zdecydowanie to one bardziej cierpią w powodu poczucia winy po zdradzie. Ale o tym piszemy już gdzieś indziej, a konkretnie W TYM ARTYKULE.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska