Oto najczęstsze powody zdrady

2018-12-18
Oto najczęstsze powody zdrady

Zdrada się zdarza. Nikt nie jest z niej dumny, ale się zdarza. Australijscy naukowcy zbadali jakie są najczęstsze powody niewierności.

Wychodzi na to, że odpowiedź jest naprawdę nieskomplikowana. Jedyne wiarygodne odpowiedzi na pytanie dlaczego zdradzamy są proste – powodują to brak satysfakcji ze związku i niewielkie przywiązanie do partnerki. Naukowcy stwierdzili też – nie oni pierwsi – że przygody pozamałżeńskie częściej zdarzają się mężczyznom niż kobietom.

Naukowcy z Uniwersytetu w Queensland w Australii dokładnie przepytali na te okoliczność 100 dorosłych osób. Uwzględniono wszystko: od długości trwania związku, przez liczbę partnerek seksualnych, aż po ilość wypijanego alkoholu.

Długość się nie liczy

Badacze na podstawie wywiadów stwierdzili, że staż związku nie wpływa na odsetek zdrad. Nic wspólnego nie mają z nim także obietnice i zobowiązania, ani oficjalne ani nieoficjalne. Nieważne ile jesteście ze sobą – ważne czy jesteście z tego zadowoleni. Zdradzić mogą zarówno ci, którzy są w związku od pół roku, jak i ci, którzy pozostają w nim od 15 lat, jeśli ci pierwsi już przestali być zadowoleni ze swojego związku, a ci drudzy byli zadowoleni przez 14,5 roku, ale nagle przestali...

Z badania wynika jeszcze jedna rzecz. Ewidentnie to my zdradzamy nasze partnerki częściej niż one nas. One wprawdzie trochę rzadziej idą na całość, ale tak samo często całują się z innymi. Nie są święte, chociaż są świętsze.

A na koniec jeszcze jedno o kobietach: zdecydowanie to one bardziej cierpią w powodu poczucia winy po zdradzie. Ale o tym piszemy już gdzieś indziej, a konkretnie W TYM ARTYKULE.

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska