Im więcej seksu, tym lepsze plemniki

2017-01-24
Im więcej seksu, tym lepsze plemniki

Im mniej seksu, tym mniejsze szanse na zostanie ojcem. Jak dowodzą badania, wcale nie trzeba „hodować” plemników aż tak długo, czyli nie trzeba być wstrzemięźliwym seksualnie, jeśli zamierza się spłodzić syna lub córkę. Wręcz przeciwnie!

Bardzo wiele par starających się o dziecko popełnia błąd nadgorliwości. Są przekonane, że nie mogą kochać się często, bo trzeba „oszczędzać” plemniki na odpowiedni dzień, czyli wówczas kiedy kobieta jest płodna. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że choć nadmiar seksu, czyli nie wychodzenie z łóżka, nie jest może najlepszy, to jeszcze gorszy jest jego niedobór.

 

Jakoś nasienia spada wraz z seksualną abstynencją. Po 7 dniach nie kochania się plemniki tracą swoje kluczowe parametry. Hiszpanie z Instituto Valenciano de Infertilidad, którzy dokładnie sprawę zbadali, zalecili nawet uprawianie seksu codziennie. Polacy z katowickiego Gyncentrum są ostrożniejsi, według nich optymalna dla zdrowia plemników częstotliwość współżycia to raz na trzy dni.

 

Plemnik rodzi się aż 70 dni. Jednak także on starzeje się. Jeśli zbyt długo pozostaje w jądrach, traci wigor, szybkość, jego główka ulega zniekształceniu, a witka nie działa tak, jak powinna. Plemników nie wolno oszczędzać, wciąż produkowane są przecież nowe.

 

Tymczasem z badań przeprowadzonych w Polsce wynika, że jakość nasienia mężczyzn w naszym kraju wciąż się pogarsza. Akcja „Zdrowy tata” udowodniła, że aż 62 proc. mężczyzn miało plemniki, które miały problemy z jednym podstawowych parametrów (ruchliwość, poruszanie się w ruchu postępowym).

 

Zbadano także wpływ abstynencji na jakość plemników. Najlepsza była w 2 i 3 dniu od ostatniego wytrysku. Od 4 dnia zaczęła się gwałtownie pogarszać, by po tygodniu osiągnąć naprawdę niepokojące wyniki.

 

Zatem panowie, starający się o dziecko, kolejny argument za seksem. Dla tych, którzy posiadania dziecka chcieliby uniknąć, mamy z kolei wiele innych argumentów za seksem. Jednak chęć obniżenia jakość nasienia na pewno nie jest jednym z nich.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska