Co lepsze na rozładowanie stresu – seks czy gry komputerowe?

2017-01-25
Co lepsze na rozładowanie stresu – seks czy gry komputerowe?

Według badań przeprowadzonych przez University College London większość zestresowanych facetów woli gry komputerowe od seksu albo narkotyków. Przynajmniej jeśli chodzi o rozładowanie napięcia. My w PLAYBOYU, chociaż lubimy pograć, to jednak kręcimy głową z rezygnacją. Zwłaszcza jeśli chodzi o seks.

Według naukowców z Londynu większość facetów recepty na skuteczną walkę ze stresem upatruje raczej w siedzeniu przed komputerem niż w leżeniu między nogami partnerki. Według przebadanych mężczyzn to po prostu skuteczniejszy sposób na poradzenie sobie ze stresem...

 

Wychodzi na to, że najskuteczniejszym sposobem jest rozmowa z przyjacielem – wskazało na nią aż 74 proc. ankietowanych. Ale nie to interesuje nas w tym badaniu najbardziej. Porównajmy seks i gry komputerowe. Na ten pierwszy wskazało 27 proc. respondentów, zaś na ten drugi – 31 proc. Wymowne, prawda?

 

W badaniu wzięło udział 115 mężczyzn i 250 kobiet. Na gry komputerowe jako najlepszy sposób rozładowania stresu wskazała prawie jedna trzecia facetów. Jeśli chodzi o kobiety – granie zastępują im takie aktywności jak robótki ręczne, medytacja itd. Zaś seks na rozładowanie napięcia jest wśród pań jeszcze mniej popularny niż wśród panów – wskazało na niego tylko 11 proc. respondentek. 

 

Odpowiedzialny za badanie dr John Barry powiedział brytyjskiemu dziennikowi „Daily Mail”, że akurat taka dysproporcja między nami a kobietami jest normalna. Chodzi o odwieczne mechanizmy ewolucyjne. Kobiety, by mieć ochotę na prokreację, muszą poczuć się bezpiecznie i miło (w końcu to one są w ciąży i rodzą, a to spora inwestycja czasowa). Natomiast facet w stanie zagrożenia może myśleć o przedłużaniu gatunku. W końcu w czasach prehistorycznych chodziło mu przede wszystkim o zapłodnienie jak największej liczby partnerek.

 

A kwestia tego, że na ogół panowie wolą gry komputerowe od seksu? Cóż, tutaj może przydałaby się niektórym Brytyjczykom terapia... W końcu seks to zdrowie!

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska