Lepiej rozmawiajcie w łóżku

2018-12-21
Lepiej rozmawiajcie w łóżku

Masz partnerkę, jest ci z nią dobrze i wcale nie masz w tej chwili ochoty, żeby to się to zmieniało? Pamiętaj o tym, by gadać z nią w łóżku! Przed seksem, po seksie, rano, przed snem. To nie tylko zdrowe dla związku, a poza tym po prostu przyjemne.

Spośród wszystkich sposobów na dbanie o zachowanie intymnej relacji ten jest chyba najprostszy: gadki do poduszki. Wszyscy je znamy. Może nie zawsze się nam chce – czasami dobrze jest przecież po prostu zasnąć po seksie. Byle nie cały czas, bo rozmowy do poduszki z partnerką to klucz do dobrego związku.

Milczenie nie jest złotem

Niby nie trzeba geniusza, żeby to stwierdzić, ale naukowcy przeprowadzili też na ten temat badania. Przeprowadzono je na 162 parach, które były ze sobą przynajmniej od sześciu miesięcy, a większość z nich była już po ślubie. I stwierdzili, że pary, które gadają ze sobą przed i po seksie i w innych sytuacjach intymnych cieszą się dużo mocniejszym związkiem niż te, które tego nie robią. Uwaga: zaznaczono, że w większości przypadków zdecydowanie najlepiej sprawdzają się tu rozmowy pełne humoru albo dzielenie się dobrymi wiadomościami.

Gadka-szmatka

Badacze z Uniwersytetu Gonzaga w Waszyngtonie, którzy są odpowiedzialni ze eksperyment, komentując jego wynik, mówią, że w związku najważniejsze są małe rzeczy, proste radości, których łatwo nie zauważać. Tak, wiemy, nie brzmi to „playboyowo”, ale czy nie ma w tym trochę prawdy? Czy nie wolicie usłyszeć, kiedy wasza partnerka opowiada wam w łóżku o miłych wydarzeniach z jej dnia, niż kiedy narzeka na pracę? No właśnie.

A że rozmowy przed i po seksie zakładają również seks pomiędzy nimi to chyba nie trzeba do nich namawiać nawet najbardziej opornych, prawda?

Fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska