Bielizna z ekranu

Zdarzało się, że pruderyjne kobiety zasłaniały swoim mężczyznom oczy, gdy na ekranie pojawiały się piękności w bieliźnie. Przedstawiamy kultowe kreacje, które podnosiły temperaturę w salach kinowych.

1. Moulin Rouge, Nicole Kidman


fot. kadr z filmu „Moulin Rouge"

Trudno wybrać najładniejszy komplet z tego filmu. Bo w najbardziej skandalizującym teatrze Paryża nie brakuje koronek, podwiązek, gorsetów. I - za sprawą filmu, choć nie tylko – tłumów turystów wpatrzonych w tancerki.

2. Natalie Portman, Bliżej

fot. kadr z filmu „Bliżej"

Błyszczące majteczki i staniczek z frędzelkami spodobały się nie tylko Clivowi Owenowi wpatrującemu się w efektowny striptiz w wykonaniu Natalie Portman. Peruka dodawała pikantnego klimatu, choć i bez niej nie dało się od aktorki oderwać wzroku.

3. Kim Basinger, 9 i pół tygodnia 

fot. kadr z filmu „9 i pół tygodnia"

Najśmieszniejsze w tym filmie jest to, że tak naprawdę to jest dość słaby. Scena striptizu i satynowa bielizna Kim Basinger to rzecz, którą pamiętamy z niego zdecydowanie najlepiej.

4. Janet Leigh, Psychoza

fot. kadr z filmu „Psychoza"

Choć ginie w pierwszych 30 minutach filmu, to za tę rolę dostała Złotego Globa i nominację do Oskara (to jedyne znaczące wyróżnienia w jej karierze, choć zagrała w ponad 100 filmach). Pomogły stożkowe miseczki stanika, które za jej przykładem zaczęło nosić wiele Amerykanek.

5. Renee Zellweger, Dziennik Bridget Jones

fot. kadr z filmu „Dziennik Bridget Jones"

Wielkie majciochy stały się właściwie bohaterami filmu i przedstawiły zabawny sposób rozumowania kobiet - że wyszczuplające majtki zwiększają szanse na seks, choć gdy już do niego dojdzie, lepiej byłoby mieć na sobie fikuśne koronki. Jakże zdziwione były oczy Hugh Granta, który dostrzegł majtki Bridget. Skutek? Na jednej z londyńskich aukcji owe majtki zostały sprzedane za 2 tys. funtów.

6. Sofia Loren, Małżeństwo po Włosku 

fot. kadr z filmu „Małżeństwo po włosku"

Prześwitujący peniuar perwersyjnej ex-kurtyzany oburzył Amerykanów, choć ułatwił Sofii Loren otrzymanie nominacji do Oskara. I jakoś więcej Amerykanów zaczęło się rozglądać za żoną z Italii, co to nie tylko potrafi upichcić makaron Malma.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska