Idealna ilość seksu tygodniowo

2017-01-31
Idealna ilość seksu tygodniowo

Na pytanie „jak dużo?” większość ludzi odpowie pewnie: „tyle, ile się da!” Całkiem dobrze to rozumiemy. Ale co na to naukowcy?

Ci są rozsądni, tak jak można się po nich spodziewać. Uważają, że najważniejsze, by seks był regularny. Dlaczego? Odpowiedzią jest oksytocyna, którą wydzielasz podczas łóżkowych wygibasów. Działa zbawiennie na serce i kondycję skóry. Czyli warto dbać o regularne stosunki nawet w przypadku, kiedy oboje jesteście zmęczeni i macie mnóstwo zobowiązań. To po prostu zdrowe. A poza tym, dajcie spokój, kto nie uwielbia orgazmów?

 

Jak donosi naukowy periodyk „Social Psychological and Personality Science” w jednym z artykułów udowadnia, że niezdrowe dla ludzi jest dostosowywanie się do wygórowanych oczekiwań na temat liczby kontaktów seksualnych, które podsycają media.

 

Naukowcom chodzi nie o łóżkowe rekordy, ale o szczęśliwe związki. Ich badania udowadniają, że rzekomo wystarczy jeden stosunek tygodniowo, by związek dwojga ludzi pozostawał zdrowy i szczęśliwy. Badanie zostało przeprowadzone w 2015 roku i stoi w kontrze do starszego, bo aż dwudziestotrzyletniego badania, z którego niewinne i naiwne ustalenia stanęły na tym, że im więcej seksu tym lepiej. Cóż, tamto chyba bardziej się nam podobało...

 

Ale żeby nie kłócić się z naukowcami, tym razem nie powiemy: uprawiajcie tyle seksu, ile wlezie! Sprawa jest prostsza. Uprawiajcie tyle seksu, ile się wam podoba. Na zdrowie.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska